Menu
Blog
EN | GBP
0 0
  + show more
  FILTER
  Sort

  1 Item(s)

  Sztruks

  Sztruks to charakteryzująca się prążkowaną fakturą, najczęściej bawełniana tkanina o długiej i ciekawej historii. Niegdyś nazywany „aksamitem dla biedaków”, by w latach 20. XX w. stać się ulubionym materiałem paryskich intelektualistów. Ogromną popularność sztruks materiał zdobył po II wojnie światowej. Nosili go studenci, beatnicy i pierwsze gwiazdy rocka, by wspomnieć o Bobie Dylanie czy The Beatles. Również i dziś sztruks uchodzi za materiał ciekawy, idealnie pasujący do casualowej mody męskiej. Sztruksowe spodnie czy marynarka to pozycje, które powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Nie oznacza to, że sztruks to materiał zarezerwowany wyłącznie dla panów. Wręcz przeciwnie – sztruks materiał pozwala uszyć spódnice, sukienki i drobne dodatki. Sztruks ma swoje miejsce w ofercie sklepu Dresówka.pl. Jest w czym wybierać – od wyboru do koloru!

  1 Item(s)

  Sztruks, czyli materiał dla każdego

  Sztruks to wyjątkowo uniwersalny materiał, który przez lata upodobały sobie różne grupy społeczne. Jedni kojarzą go ze spodniami nauczycieli historii, inni zaś z marynarkami The Beatles. Znany także jako cord, sztruks materiał w modzie obecny jest od lat. W XVIII w. był noszony przez wszystkie klasy społeczne, w tym również przez te najuboższe, dzięki czemu zaskarbił sobie miano „aksamitu dla ubogich”. W czasach XIX-wiecznej rewolucji przemysłowej sztruks materiał służył do wytwarzania odzieży robotniczej. W latach 20. stał się jednak ulubionym materiałem intelektualistów, w tym paryskich studentów. Za oceanem nosili go członkowie beat generation. W ten sposób wraz ze sztruksem zmienił się wizerunek intelektualisty, który po wojnie stał się luźniejszy, mniej formalny i casualowy.

  Sztruks, materiał, który możesz kupić również w sklepie Dresówka.pl, jest ciepły, co sprawia, że świetnie sprawdza się jako tkanina na chłodny sezon jesienno-zimowy. Dzięki swojej prążkowanej fakturze posiada swój unikatowy charakter, wyróżniając się niepowtarzalną, trójwymiarową strukturą (struktura ta może się różnić w zależności od rodzaju sztruksu). Sztruks materiał nie nastręcza szczególnych problemów z pielęgnacją. Można go prać w pralce i przeważnie nie wymaga prasowania. Co dokładnie da się uszyć ze sztruksu? Materiał ten idealnie nada się na odzież wierzchnią, np. marynarki, koszule, sukienki, spódnice, a przede wszystkim na wygodne casualowe spodnie męskie. To jednak nie wszystko. Sztruks materiał znajdzie zastosowanie również przy wyrobie akcesoriów wyposażenia wnętrz.

  Sztruks w sklepie Dresówka.pl – od wyboru do koloru!

  Sztruks materiał, jaki możesz znaleźć w naszym sklepie, to sztruks drobny, czyli najdelikatniejszy rodzaj tej tkaniny. Materiał z prawek strony ma strukturę drobnych prążków (pionowe kolumienki; 70-90 prążków na 10 cm), z lewej jest gładki. Podstawę dla materiału stanowi cienka, bawełniana tkanina o przyjemnym i miękkim chwycie. Nasz sztruks materiał jest nierozciągliwy. Podczas krojenia go należy zwrócić uwagę na kierunek ułożenia włosków. Drobny sztruks oferowany przez nasz sklep występuje w wielu kolorach. Są to zarówno dobrze znane odcienie sztruksu, takie jak czarny czy karmelowy, jak również mniej oczywiste dla tego materiału barwy: fuksja, czerwień, żółć, turkus itp. Nie ograniczaj się i wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie sztruks. Materiał ten odwdzięczy Ci się ponadczasowym wyglądem i znakomitymi właściwościami użytkowymi!

  Sztruks to przede wszystkim wygodne, casualowe spodnie, których przynajmniej jedną parę ma (lub kiedyś miał) chyba każdy mężczyzna. Spodnie nie wyczerpują jednak zastosowań tej tkaniny. Sztruks doskonale nadaje się na wszelkiego rodzaju okrycia wierzchnie. Obecnie jesteśmy świadkami powrotu mody na sztruksowe marynarki, niegdyś będące sztandarowym elementem wizerunku The Beatles, a także na sztruksowe kurtki w klimacie retro (pamiętacie kurtkę Boba Dylana na zdjęciu okładkowym płyty „Freewheeling”?) Sztruks materiał jest ciepły i miękki. Czy można wyobrazić sobie lepszy materiał na kurtkę przejściową?

  Sztruks świetnie sprawdzi się również jako materiał na koszulę. Osoby, które wolą bardziej stonowaną odzież, mogą sięgnąć po ciemniejszy sztruks. Jeśli jednak lubisz ekstrawagancję, a także modę lat 90. oraz niezobowiązującą estetykę grunge'ową, doskonałym wyborem będą jasne, krzykliwe kolory. Sztruks materiał nie musi być jednak ściśle związany z ubraniami. Możesz uszyć np. miękką, sztruksową poszewkę na poduszkę, która z pewnością znacząco ubarwi wystrój Twojego mieszkania. Sztruks to materiał dla każdego – nie ograniczaj się!

  + show more