Menu
Blog
PL | GBP
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  5 produkt(ów)

  5 produkt(ów)

  MATERIAŁ ZAMSZ

  Nazwa materiału, jakim jest zamsz, pochodzi od niemieckiego słowa „Sämisch”, czyli wyprawionej skóry zwierzęcej (np. skóry z sarny lub łosia) nieposiadającej części licowej. Tego rodzaju zamsz materiał był miękki, ciągliwy, wyróżniał się krótkim włosiem koloru naturalnego lub barwionym sztucznie. W Polsce rozwój zamszownictwa, czyli rzemiosła zajmującego się produkcją zamszu, przypadł na XV i XVI w. Materiał ten produkowano m.in. w Gdańsku, Krakowie i Lwowie. Zamsz naturalny stosuje się m.in. do wytwarzania butów, rękawiczek oraz odzieży wierzchniej Współcześnie wytwarza się również zamsz sztuczny, będący przykładem tworzywa skóropodobnego. Tego rodzaju zamsz materiał cieszy się ogromną popularnością. Z jednej strony jest miękki i przyjemny w dotyku, z drugiej zaś lekko się rozciąga (do zamszu sztucznego często dodaje się elastan), co sprawia, że jest zamsz wygodnie się nosi.

  Zamsz materiał ma wiele zastosowań. Dzianina zamszowa, taka jak dostępny w różnych kolorach zamsz dwustronny z oferty naszego sklepu, pozwala uszyć ubrania takie, jak spódnice, spodnie, sukienki, kardigany, kurtki, kamizelki czy cienkie płaszcze. Zamsz materiał ma jednak również inne zastosowania. Różne jego rodzaje stosuje się w przemyśle tapicerskim. Nie chodzi wyłącznie o obicia foteli i kanap, ale też o wyposażenie aut osobowych, łodzi itp. Z zamszu, również tego dostępnego w sklepie Dresówka.pl, możesz stworzyć np. przyjemną w dotyku narzutę na łóżko. Inną opcją są poduszki. Biorąc pod uwagę właściwości, jakimi odznacza się zamsz materiał, wykonana z niego poduszka będzie jednocześnie elegancka i niezwykle wygodna. Możliwości, jakie daje zamsz, są naprawdę ogromne!

  Zamsz materiał w sklepie Dresówka.pl

  W sklepie Dresówka.pl kupisz doskonałej jakości zamsz materiał. Świetnym wyborem jest nasza dwustronna dzianina zamszowa dostępna w kolorach ceglanym, jeans i khaki. To zamsz materiał, który świetnie imituje zamsz naturalny. Dzianina jest mięsista, elastyczna i ciepła. Może być użytkowana dwustronnie, a obie jej strony są pokryte delikatnym meszkiem. Jej skład surowcowy to 92% poliestru i 8% elastanu. Dzianinę importujemy z Holandii. To materiał całoroczny, ale szczególnie polecamy go na jesień i zimę. Zastanawiasz się, co można z niego uszyć? Kurtki, płaszcze, marynarki, żakiety, sukienki, kardigany, torby, plecaki czy śpiwory – to zaledwie kilka propozycji. W przypadku tej wspaniałej dzianiny sky is the limit!

  Innym przykładem materiału typu zamsz, który polecamy na jesień oraz zimę, jest zamsz z futerkiem. To materiał z wierzchu imitujący zamsz, mięsisty z krótkim włosiem, niezwykle przyjemny w dotyku. Od spodu posiada miękkie futerko. Materiał miękko się układa i świetnie chroni przed zimnem. Czyni go to idealnym wyborem na ciepłe kurtki, płaszcze, kamizelki, czapki i rękawiczki. Alternatywą może być nasz zamsz materiał z kożuszkiem, będący materiałem grubym, idealnym na zimę. Nosząc odzież wierzchnią wykonaną z tego ciekawego materiału, nie musisz obawiać się, że będzie Ci zimno.

  W naszym sklepie kupisz różne rodzaje zamszu. Oferujemy szeroki wybór kolorów oraz struktury materiału. Proponujemy zamsz materiał gładki, ale jeśli wolisz, kupisz u nas także zamsz pikowany. Z naszym sklepem nie musisz się ograniczać. Nie wiesz, na jaki rodzaj zamszu postawić? A może zastanawiasz się, czy inny materiał nie będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni? Skorzystaj z naszego próbnika. Znajdziesz w nim takie materiały, jak tkanina typu Chanel, tkanina ozdobna, wełna z rayonem, flausz, flausz z nadrukiem i zamsz z kożuszkiem. Dotknij, obejrzyj i wybierz materiał, który pozwoli uszyć Ci coś niesamowitego. Zrób przyjemność sobie lub bliskim ze sklepem Dresówka.pl!

  + rozwiń opis