Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Newsletter

SPODNIE Z DUŻĄ KIESZENIĄ

SPODNIE Z DUŻĄ KIESZENIĄ

Zamieszczony w: Ubrania

Tym razem zaprezentuję kolejny tutorial związany ze spodniami. Nie chodzi tutaj jednak o same spodnie, ale dużą kieszeń umieszczoną z tyłu (na pupie po prostu ).

Kieszeń jest zapinana na zamek i każdy, kto widział spodnie w takim stylu wie, że rozsunięcie takiej kieszeni daje ciekawy efekt wizualny ;)

Potrzebne akcesoria:

- dzianina - w moich spodniach to jersey TE210 SPICY MUSTARD , jest to gruby jersey znakomicie nadający się na lekkie spodenki

- druga dzianina - żeby efekt wyszedł fajnie najlepiej aby była z nadrukiem i była kontrastowa do tej, z której będą spodnie - tutaj to Pandy PE240

- ściągacz prążkowy w kolorze spodni

- zamek - kostkowy/żyłkowy rozdzielczy - nie krótszy niż tył spodenek

- oczka kaletnicze - tutaj Prym 5 mm

- flizelina

- sznurek bawełniany

- akcesoria krawieckie

- owerlok/maszyna wieloczynnościowa

- wykrój na proste spodnie dresowe - możecie skorzystać na przykład z  TEGO WYKROJU

Efekt z dużą rozpinaną kieszenią możemy uzyskać na większości fasonów spodni dreso wych,z wyjątkiem legginsów(moim zdaniem nie wyglądałoby to dobrze). Najczęściej widuję takie spodenki w stylu baggy szytych z dwóch części, jednak postanowiłam uszyć moje z 4 - części, żeby było troszeczkę trudniej.

Wykrój na takie spodenki znajdziecie na przykład w Ottobre, lub skonstruujecie z gotowych spodni, o czym pisałam TUTAJ - i ja skorzystałam właśnie z wykroju stworzonego na potrzeby wcześniejszego tutorialu. Możecie też skorzystać na przykład z wykroju podanego przeze mnie wyżej (jest w rozmiarach 74 - 134)

Najpierw wycięłam elementy spodni. Ponieważ szyłam z 4 - części , połowę tyłu od razu podzieliłam w miejscu gdzie będzie wszyty zamek (ale można zrobić jak z 2-częściowymi baggy i podzielić tył po zszyciu ). Zasada jest taka, że zamek powinien byś wszyty dość wysoko u góry(mój jakieś 5 cm od górnej krawędzi tyłu ).

Wypada jeszcze napisać o tym, ze linia dzieląca tył spodenek na dwie części może być zupełnie prosta, albo jak u mnie być łukiem

Wycięłam wszystkie części spodni i przystąpiłam do zszywania. Najpierw tył, zszywałam obydwie, podzielone już części, ale jak pisałam wyżej można najpierw zszyć całość a potem podzielić (pamiętając wtedy aby w miejscu przecięcia zaryglować ścieg).

Potem to samo zrobiłam z przodem. Jeśli nie chcecie kieszeni z przodu, albo nie umiecie jeszcze ich uszyć - pomińcie je, nic się nie stanie, a ja zajmę sie takimi kieszeniami w osobnym tutorialu.

Jeśli jednak zdecydowaliście się na przednie kieszenie to teraz możemy je doszyć do przodu spodni.

Kolejny krok to tył spodni. Mamy go już podzielonego na dwie części więc teraz musimy sobie skonstruować prosta kieszeń którą wszyjemy wraz z zamkiem.

Tutaj nie ma nawet co za dużo opisywać. Kieszeń składa się z dwóch części mają jednakową szerokość (szerokość spodenek -dlatego że boki kieszeni wszyjemy w szwy boczne spodni) ale inne wysokości (jedna jest wyższa - będzie sięgać około 1,5 cm powyżej górnej części zamka, druga niższa - będzie sięgać tylko do dolnego zamka). Dół kieszeni lekko zaokrąglamy tworząc  łuk. Zagmatwane? Nic z tych rzeczy, zdjęcia wszystko Wam wyjaśnią.

Zacznijmy od większej części dolnej, rozsuwamy zamek i jedną z jego części przykładamy prawą stroną do prawej strony spodni, spinamy na razie kilkoma klipsami/szpilkami. Jeśli zamek jest za długi, nie ma się co przejmować, przykładamy go jedna krawędzią przy krawędzi spodni, a z drugiej strony sobie go przytniemy do pożądanej długości.

Następnie na zamek układamy mniejszy worek kieszeni prawą strona do zamka i do spodenek, spinamy jeszcze raz przepinając klipsy/szpilki z zamka na całość i przyszywamy wszystko stopką do wszywania zamków

a tutaj jeszcze obrazkowo

Teraz druga, mniejsza część rozciętych spodni. Przypinamy do wszytego już zamka drugą część (rozpinaliśmy go wcześniej żeby się nie pomylić z wszywaniem - nie trzeba tego robić) na przypiętej części układamy mniejszą część podzielonych spodni prawą stroną do prawej strony zamka, spinamy. Z drugiej strony tej części spodni (z lewej) przypinamy naszą dłuższą kieszeń.. Przypinamy ją prawą stroną do lewej strony zamka 9do prawej mamy już przypiętą małą część spodni. Niestety nie da się tego wyjaśnić prościej, ale postaram się , żeby zdjęcia wszystko ładnie zobrazowały


Najgorsze za nami. Teraz zszywamy worki kieszeniowe ze sobą (na dole)

Pozostaje nam tylko zszyć spodnie i wykończyć je.

Zszywania spodni nie będę opisywać. Więcej na temat szycia prostych spodni pokazywałam TUTAJ. Napiszę tylko, żeby zszywając boki nogawek uważać na miejsce gdzie przeszyjemy zamek, nie polecam tez szycia tego owerlokiem.

Spodnie wykańczamy ściągaczem prążkowy. Do części którą wszyjemy w pasie nabijamy oczka kaletnicze, żeby móc przeciągnąć potem sznurek (ściągacz najpierw podklejamy flizeliną). Do nogawek również wszywamy ściągacze.

Kropką nad "i" jest już ostatni akcent, czyli sznurek, końcówki do niego i wyprasowanie uszytych spodni. Nie sądziliście pewnie że te spodnie mogą być takie proste prawda?

Efekt końcowy wygląda tak

Zapisz

Zapisz

17726 Views
Polubień

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby skomentować