1. Kiedy otrzymam towar?

Każdą przesyłkę nadajemy w terminie określonym przy zamówieniu. Jeśli masz wątpliwości odnośnie terminu nadania Twojej przesyłki - skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

 

2. Otrzymałam/otrzymałem błędne lub niepełne zamówienie, co teraz?

Staramy się realizować zamówienia szybko i bezbłędnie, jednak czasami zdarzają się nam błędy, z góry prosimy o wybaczenie ;) W przypadku błędnego zamówienia prosimy o kontakt ze sklepem, wyślemy kuriera z brakującym towarem, lub z towarem na wymianę, jeśli nastąpiła pomyłka w pakowaniu. Nie musisz zatem nawet wychodzić z domu! Kurier odbierze od Ciebie niewłaściwy towar przy okazji dostarczenia tego właściwego. 

3. Chcę wymienić lub zwrócić towar. Jak to zrobić?

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wymian, zwrotów i reklamacji http://dresowka.enixx.eu/pl/content/2-reklamacje-i-zwroty 

4. Jak prać dzianiny? 

Dzianiny są materiałami delikatnymi, dlatego też zalecamy pranie delikatne. Dla wszystkich dzianin bawełnianych zalecamy pranie w 40 stopniach
pranie 40
Natomiast dla dzianin poliestrowych (polary minky oraz dzianiny szlafrokowe), a także dzianin z nadrukami zalecamy większą ostrożność i pranie w 30 stopniach
pranie 30

 

5. Czy dzianiny dostępne w naszym sklepie farbują?

Nie, dzianiny oferowane w naszym sklepie nie farbują, jeśli są użytkowane zgodnie z przeznaczeniem. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę z faktu, że nawet najlepszym producentom, a wierzymy że tylko z takimi współpracujemy, zdarzają się wadliwe partie. Dlatego jeśli Twoja dzianina farbuje koniecznie skontaktuj się z nami! 

6. Czy dzianiny dostępne w naszym sklepie mechacą się?

Każda dzianina bawełniana wcześniej czy później ulega pillingowi, czyli tzw mechaceniu się. Jeśli zależy Ci na jak najdłuższym utrzymaniu materiału bez mechacenia, wybieraj produkty bez dodatku włókien poliestrowych.

7. Czy dzianiny dostępne w naszym sklepie trzeba dekatyzować?

Nie, dzianin bawełnianych i poliestrowych nie trzeba dekatyzować, są gotowe zaraz po opuszczeniu fabryki. Niemniej jednak warto pamiętać o kurczliwości, która jest naturalna dla dzianin i wynosi odpowiednio

-ok 3% wszerz i 2% wzdłuż dla produktów bez elastanu

-ok 5% wszerz i 4% wzdłuż dla produktów z elastanem

Warto również dekatyzować dzianiny z nadrukami.

 

8. Czy dzianiny z nadrukiem są inne w dotyku i inaczej zachowują się w praniu?

Sklep dresówka.pl oferuje dzianiny drukowane metodą sitodruku, druku rotacyjnego i druku cyfrowego która polega na naniesieniu farby na stronę wierzchnią dzianiny. Zlecamy druk wyłącznie farbami najwyższej jakości, jednak każda dodatkowa warstwa farby jest wyczuwalna na materiale, w natężeniu proporcjonalnym do gęstości nadruku.
Farby drukarskie nie zmieniają zachowania się dzianiny w praniu, "wytrzymują" nawet pranie w 60 stopniach, jednak dla bezpieczeństwa i pewności polecamy pranie w 30 stopniach.
Prosimy również pamiętać, że każdy nadruk jest warstwą naniesioną na powierzchnię dzianiny i przy ścieraniu będzie ścierał się w pierwszej kolejności. 
Pierwsze pranie powoduje także obniżenie intensywności kolorów druku. Jest to proces naturalny. Kolory tracą nieco nasycenia, ich intensywność zostaje ustabilizowana. Niemniej jednak ten proces nie powinien postępować.