18/11/2018
Kreatywny KALENDARZ ADWENTOWY
Kalendarz adwentowy DIY pojawił się w sklepie kilka dni temu, a dziś chcemy Wam pokazać, jak kreatywnie możecie go wykonać!
Jest to projekt dość nietypowy, ponieważ nie dajemy Wam ścisłych wytycznych, a jedynie podpowiedzi, jak możecie zrobić kalendarz :)
Potrzebujemy:
* gotowego zestawu do szycia kalendarza adwentowego
Użyliśmy:
* maszyny wieloczynnościowej JANOME
* akcesoriów krawieckich PRYM
* kleju na gorąco
1. Gotowy zestaw do uszycia kalendarza adwentowego zawiera WSZYSTKIE potrzebne materiały.
Do wyboru w sklepie mamy dwa kalendarze, JELONKI i RENIFERA. Nasz kalendarz powstał z reniferem, a poniżej pokazany jest zestaw z jelonkami :)
Wycinamy części wykroju i tutaj musimy dokonać pierwszego wyboru:
- kalendarz z kieszonkami w kształcie rękawiczek
- kalendarz z kieszonkami w ksztalcie kopert
Nasze zestawy są kreatywne, co oznacza, że nie narzucamy Wam dokładnego wyglądu kalendarza, możecie eksperymentować według własnego pomysłu i koncepcji, z naszych dostępnych w zestawie materialów. My tylko dajemy Wam nasze propozycje ułożenia, wykończenia itp...
My wybraliśmy wersję z kopertami, ale dostępna jest również druga wersja z rękawiczkami, dla bardziej ambitnych i zaawansowanych w szyciu ;) choć koperty na początku wymagają odrobinę więcej przygotowania, to w ostatecznym rozrachunku są łatwiejsze do przyszycia :)
Jeśli wybrierzecie wersję z kopertami, to nalezy wyciąć 12 sztuk z zielonego i 12 z czerwonego cienkiego filcu i następnie każda ozdobnie przestębnować, tworząc jakby zamknięcie koperty. Oczywiście w wersji z rekawiczkami proporcje są takie same, czyli po 12 sztuk z jednego koloru filcu :)
Koperty czerwone przestębnowaliśmy zieloną nitką, a zielone czerwoną, dla kontrastu :)
Koperty odrysowujemy na filcu następnie możemy wyciąć z szablonu na kopertę górę i narysować linie, po których będziemy robić stębnowanie.
Aby zrobić dwie rzeczy za jednym razem możemy od razu wyciąć z washable kraft paper 24 kwadraciki (nasze mają wymiar 2x2 cm) i stębnując koperty od razu je naszywać na środek.
Kwadraciki możemy oczywiście przyszyć po stębnowaniu w czterech rogach, na prosto, ukośnie itp...
Możemy je wyciąć zwykłymi nożyczkami nożyczkami falistymi, zamiast kwadratów możemy wyciąć gwiazdki, koła, śnieżynki i co nam jeszcze przyjdze do głowy - na tym właśnie polega kreatywność kalendarza!
Z grubego filcu wycinamy również ozdobną górę kalendarza - czyli renifera albo jelonki. Co i z jakiego koloru wyciąć jest rozpisane na instrukcji dołączonej do zestawu.
2. Kolejny krok, to przyszycie kopert / rękawiczek na podstawę kalendarza z grubego, szarego filcu.
Jeśli jesteś początkujący przyszywanie elementów maszynowo, w szczególności przyszywanie rękawiczek może być dla Ciebie naprawdę dużym wyzwaniem. Zalecamy, aby osoby początkujące przyszyły elementy ręcznie. Może się również zdarzyć, iż Twoja maszyna nie podoła zadaniu, gdyż filc stanowiący podstawę jest naprawdę gruby.
Wszystkie elementy można więc naszyć RĘCZNIE, albo nawet skorzystać z pistoletu z klejem na gorąco!
Jeśli wybraliście przyszywanie kopert maszynowo (rękawiczki lepiej odpuścić na maszynie i naszyć ręcznie / nakleić ;) ),
należy ułożyć je w rzędach po 4 koperty. Łącznie wyjdzie nam 6 rzędów. Sugerowany układ rękawiczek znajdziecie w dołączonej instrukcji.
Koperty / rękawiczki układamy kolorami na przemian - zielona-czerwona - itd... przypinamy szpilkami i powoli naszywamy maszynowo / ręcznie. Najpierw przyszyliśmy koperty zielone, a dopiero potem czerwone - Wy zróbcie tak, jak będzie Wam wygodnie.
Naszyliśmy koperty maszyną wieloczynnoścową ściegiem prostym (należy zmniejszyć naprężenie nici górnej), ale polecamy naszywanie również ściegiem zygzakowym, wtedy powstanie fajne ozdobne przeszycie.
3. Ostatni etap, to wykończenie kalendarza:
a) zaokrąglamy rogi kalendarza
b) na kwadracikach z papieru piszemy liczby od 1 do 24 - kolejność dowolna, my wybraliśmy porządek ;)
c) u góry przyklejamy (można również przyszyć) renifera bądź jelonki, w zależności jaką wersję kalendarza wybraliśmy.
Najszybciej i najprościej zrobimy to pistoletem z klejem na gorąco - kupimy go w sklepach papierniczych albo marketach budowlanych nawet za kilkanaście złotych.
d) w górnych rogach przyszywamy kałalki tasiemki na których będzie wisieć kalendarz, możemy w tych miejscach zamiast tasiemek nabić tez duże oczka kaletnicze, na których powiesimy kalendarz, a możecie wymyslić jeszcze inny sposób mocowania, jak Wam wygodniej :)
KALENDARZ ADWENTOWY SKOŃCZONY!
Pamiętajcie, że dobro mnoży się, kiedy się je dzieli. Podzielcie się dobrym słowem, słodkościami, drobiazgami ze swoimi bliskimi. Weźcie przykład z naszych projektantek, które zdecydowały się przekazać swoje honorarium na rzecz naszego lokalnego ŁAPA Nyskie Pogotowie Opiekuńczo - Adopcyjne dla Zwierząt :D
Přidat komentář (0)
To add a comment, you must be a registered customer.
klikněte sem přihlásit se