- BIAŁE PIÓRKA (SZARY) / biały - single jersey z elastanem został dodany do Twojego koszyka.
11/02/2017
KIESZENIE W KARCZKACH I UDAWANY ROZPOREK
Wiele z Was pyta o szycie kieszeni w karczkach biodrowych , niektórzy myślą że jest to trudne. Nic bardziej mylnego, są to chyba jedne z prostszych rodzajów kieszeni.
Podobnie rzecz ma się z udawanym rozporkiem, nie trzeba się go bać, uszycie go jest banalnie proste.
Dlaczego opisuję te dwie rzeczy razem? Dlatego, że często obie naraz są nieodłącznymi elementami spodni.
Zacznijmy więc od kieszeni. Jeśli wykrój ich nie uwzględnia możemy je sobie sami narysować. Co pokazałam niżej na zdjęciu
Kieszeń ta składa się z trzech elementów: przodu z wlotem kieszeni, worka kieszeni oraz worka kieszeni z karczkiem
Najpierw przypinamy worek kieszeni do przodu z wlotem prawą stroną do prawej, zszywamy, zawijamy przyszyty worek kieszeni pod spód i stębnujemy wlot kieszeni na prawej stronie na dowolną szerokość
Następnie do ostębnowanego worka kieszeni przypinamy karczek biodrowy z workiem kieszeni i przyszywamy go
Kieszenie gotowe...potem trzeba tylko pamiętać, że zszywając nogawki i wszywając pasek/tunel/ściągacz musimy zwrócić uwagę aby brzegi kieszeni wszyć równo.
Udawany rozporek
Jak nazwa wskazuje imituje on tylko prawdziwy zapinany rozporek spełniając jedynie funkcję ozdobną.
Wykrój który posiada udawany rozporek wygląda w ten sposób (możemy go sobie, jak z kieszeniami, dorysować do wykroju sami)
Zszywamy udawany rozporek i przód spodni na lewej stronie
rozkładamy przód spodni na płasko i zaprasowujemy rozporek w jedną ze stron (raczej w lewo )
Spinamy całość. Na prawej stronie spodni wygląda to w ten sposób. Układamy rozporek równo:
Rysujemy linię pomocniczą na prawej stronie spodni i przyszywamy rozporek, ja zrobiłam to dwoma ściegami obok siebie (ponieważ podwójna igła niestety odmówiła tego dnia współpracy). Zrobiłam tez proste przeszycie jednym ściegiem "kieszeni" która pokazana była na wcześniejszym zdjęciu.
Widziałam również udawane rozporki z pominięciem tego szwu "zamykającego rozporek" więc sami zadecydujecie jak Wam się bardziej podoba)
A tak prezentują się kieszenie razem z udawanym rozporkiem w skończonych spodniach
Nezapomeňte ohodnotit položku!Přidat komentář (0)
To add a comment, you must be a registered customer.
klikněte sem přihlásit se
Nedávné Komentáře
-
Dzień dobry 15. Zszywamy ze sobą cześci obłożenia przodu i tyłu (czyli te na lini ramion, a potem obrzucamy zewnetrza krawędz żeby dobrze to wygladało od środk. mozna pominąć ta czesci poniewaz materiał się nie szczepi. Jeśli chodzi o zamek to kładamy go na równo z brzegiem materiału i przyszzywamy. Na koniec stębnujemy
Dresówka.pl - obsługa sklepu Bomberka z zestawu DIY -
Niestety nadal nie wiem na ile to zszyć ???? „15. Złóż ze sobą obłożenie przodu i szyi, zszyj i obrzuć na overlocku zewnętrzną krawędź powstałego elementu.” Zazwyczaj na 7mm to w tym przypadku też mam zszyć na 7mm i po szwie obrzucić overclockiem? Coś tu chyba nie tak. Czy ten szew akurat ma mieć inną szerokość? Jeśli tak to które jeszcze? No i podbijam pytanie Pani Małgorzaty jaki jest zapas na szew przy zamku?
Magdalena Ignatowska Bomberka z zestawu DIY -
Nasze zestawy posiadają zapas na szew, staramy sie podawać tą informację w aukcjach z zestawami. Zazwyczaj zapas na szew wynosi 7mm.
Dresówka.pl - obsługa sklepu Bomberka z zestawu DIY -
Mam przed sobą wykrój na tą bluzę i od godziny szukam jaki jest zapas na szwy ???? nie jest to nigdzie opisane: ani na materiale ani w tutorialu. Tylko informacja, że zapas jest wliczony. Ale ile? 1cm? 1,5cm? Czy może jak pod overlockca 6-7mm? Proszę o odpowiedź.
Magdalena Ignatowska Bomberka z zestawu DIY -
Proszę o pomoc. Zszyłam praktycznie całą kurtkę i za nic nie jestem w stanie tak naciagnac stojki, żeby dosiegnac zamka. Zastanawiam sie co moglo pojsc nie tak i mysle, ze moge miec problem z zapasami szwow? Jaka powinna byc szerokosc szwow i jaki zapas na zamku?
Małgorzata Binkowska Bomberka z zestawu DIY
Nejnovější aktuality
-

Dresówka.pl sp. z o.o. Sp. K.
Bodzanów 64B 48-340, Głuchołazy