- The requested page could not be found
27/05/2018
Štítky:Organizer na piloty
Ponieważ dzień ojca zbliża się małymi krokami (23 czerwca), a do tego już niedługo rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, proponujemy Wam coś praktycznego, co na pewno doceni każdy tata - fan piłki nożnej (oczywiście nie tylko :P ).
Poztrzebujemy:
* 0,5 metra tkaniny wodoodpornej
* do obciązenia - wkładów chłodzących dostępnych w każdym markecie
Tak, to jedyne, czego tym razem potrzebujemy :)
Użyliśmy:
* maszyny wieloczynnościowej JANOME
* akcesoriów krawieckich PRYM
Zaczynamy od przygotowania prostokąta, który będzie organizerem, zalecamy zmierzyć bok kanapy / fotela itp. przed przygotowaniem prostokąta, aby dobrać optymalną długość i szerokść organizera. Nasz prostokąt ma wymiary, z uwzględnionymi zapasami na podłożenia i kieszenią na obciązniki:
* długość 100 cm
* szerokość 50 cm
* kieszeń: długość 25 cm, szerokość 50 cm
Wycinamy odpowiednią długość prostokąta i z reszty materiau kieszeń (tu też oczywiście wysokość kieszeni możemy dostosować do naszyh potrzeb).
Następnie podwijamy długie boki prostokąta na dwa razy (po ok 1 cm, czyli łącznie odejmiemy z jedej strony 2 cm, a z obu 4 cm), spinamy i zszywamy ściegiem prostym na maszynie wieloczynnościowej.
Teraz podwijamy jeden z długich boków kieszeni, również na dwa razy, ale podwinięcia robimy na około 0,5 cm. Teraz nasza kieszeń jest o około 5cm dłuższa od przygotowanego już i podwiniętego na długich bokach dużego prostokąta.
Kolejny krok to wyznaczenie przegródek w całości kieszeni. My postanowiliśmy zrobic trzy przegrody, dwie węższe, typowo na piloty, a trzecią szerszą, na drobiazgi, gazetę, przekąski itp.
Ponieważ przegrody nie moga być płaskie, nie przyszywamy po prostu prostokąta do całości, ale robimy dwie kontrafałdy i dopiero tak przyszyjemy naszą kieszeń. Odmierzamy na prostokącie miejsca na przegordy - na kontrafałdy odejmiemy, na każdą po 2 cm z całości. Formujemy kontrafałdy na kieszeni i przypinamy szpilkami. Dla własnej wygody możemy spiąć kontrafłady na całości kieszeni, nie tylko zagięcia przy brzegu.
Kieszeń z wyznaczonymi przegrodami układamy na organizerze, dół kieszeni jest niepodwinięty, układamy go równo z brzegiem organizera (całość podwiniemy razem). Po ułożeniu kieszeni podwijamy jej krótsze boki i przypinamy do ograniezera*.
* wcześniej możemy przeszyć kontrafałdy ściegiem prostym aby się nie rozłożyły w trakcie układania kieszeni na organizerze
Przszywamy boki kieszeni blisko brzegu ściegiem prostym.
Następnie, po przyszyciu boków kieszeni, dół organizera i kieszeni podwijamy na dwa razy pod spód i przyszywamy.
Na koniec zostaje nam:
- zamknięcie przegórdek, czyli przeszycie środkiem kontrafałdy ściegiem prostym od góry do dołu (dokąd damy radę)
- zrobienie "kieszeni na obciążnik". Obciążnikiem w tym przypadku może zostać wkład chłodzący do lodówek turystycznych, jest to niedroga i ogólnodostępna alternatywa. Wkład jest płaski i odpowiednio ciężki.
My użylliśmy dwóch mniejszych wkładów, ale tutaj możemy dostosować ciężkość i kupić obciążnik odpowiedni do naszych potrzeb.
Po zmieszeniu wkładów chłodzących przed szyciem, teraz wyznaczamy szerokość kieszeni w organizerze.
Odmierzoną kieszeń zawijamy na lewą stronę organizera, brzeg podwijamy pod spód i przyszywamy ściegiem prostym*.
* kieszeń na obciążniki można oczywiście pominąć, organizer można wsunąć pomiędzy bok kanapy / fotela, a siedzisko na kilkanście cm, jeśli nie będziemy używać organizera do trzymania dużej ilości cięższych rzeczy, my testowaliśmy z dwoma pilotami i jest okej
A tak prezentuje się całość :)
Użyte produkty
Nezapomeňte ohodnotit položku!Přidat komentář (0)
To add a comment, you must be a registered customer.
klikněte sem přihlásit se
Nedávné Komentáře
-
Dzień dobry 15. Zszywamy ze sobą cześci obłożenia przodu i tyłu (czyli te na lini ramion, a potem obrzucamy zewnetrza krawędz żeby dobrze to wygladało od środk. mozna pominąć ta czesci poniewaz materiał się nie szczepi. Jeśli chodzi o zamek to kładamy go na równo z brzegiem materiału i przyszzywamy. Na koniec stębnujemy
Dresówka.pl - obsługa sklepu Bomberka z zestawu DIY -
Niestety nadal nie wiem na ile to zszyć ???? „15. Złóż ze sobą obłożenie przodu i szyi, zszyj i obrzuć na overlocku zewnętrzną krawędź powstałego elementu.” Zazwyczaj na 7mm to w tym przypadku też mam zszyć na 7mm i po szwie obrzucić overclockiem? Coś tu chyba nie tak. Czy ten szew akurat ma mieć inną szerokość? Jeśli tak to które jeszcze? No i podbijam pytanie Pani Małgorzaty jaki jest zapas na szew przy zamku?
Magdalena Ignatowska Bomberka z zestawu DIY -
Nasze zestawy posiadają zapas na szew, staramy sie podawać tą informację w aukcjach z zestawami. Zazwyczaj zapas na szew wynosi 7mm.
Dresówka.pl - obsługa sklepu Bomberka z zestawu DIY -
Mam przed sobą wykrój na tą bluzę i od godziny szukam jaki jest zapas na szwy ???? nie jest to nigdzie opisane: ani na materiale ani w tutorialu. Tylko informacja, że zapas jest wliczony. Ale ile? 1cm? 1,5cm? Czy może jak pod overlockca 6-7mm? Proszę o odpowiedź.
Magdalena Ignatowska Bomberka z zestawu DIY -
Proszę o pomoc. Zszyłam praktycznie całą kurtkę i za nic nie jestem w stanie tak naciagnac stojki, żeby dosiegnac zamka. Zastanawiam sie co moglo pojsc nie tak i mysle, ze moge miec problem z zapasami szwow? Jaka powinna byc szerokosc szwow i jaki zapas na zamku?
Małgorzata Binkowska Bomberka z zestawu DIY
Nejnovější aktuality
-

Dresówka.pl sp. z o.o. Sp. K.
Bodzanów 64B 48-340, Głuchołazy