- Element zapytanie nie został znaleziony.
22/07/2017
SZELKI I PODKŁADKI POD OCZKA KALETNICZE
Dziś zapraszamy na artykuł dotyczący kolejnych zastosowań washable kraft paper. Pokażemy Wam jak przy pomocy papieru oraz naszej nowości gumy do szelek uszyć fajne , proste szelki oraz zrobić ozdobne podkładki pod oczka kaletnicze...
Zaczynamy od szelek...Jest to bardzo prosta i przyjemna praca :)
Najpierw mierzymy dziecko, jeśli robimy szelki bez regulacji tak jak ja. Zmierzyłam centymetrem odległość od talii z przodu przez ramię do talii z tyłu. Teraz będzie trochę prostej matematyki :)
To co wyszło należy podzielić na trzy odcinki szelek: góra szelek, która jest najdłuższa (wycinamy oczywiście dwie szelki), wstawka z papieru oraz krótszy dół szelek. Pamiętajmy, że nasze szelki to guma, nie mogą dziecku spadać więc należy od górnych części trochę centymetrów odjąć (ja odjęłam 2 cm od każdej z szelek).
Następnie dodałam do każdej z części szelek, oprócz wstawki z papieru po 4 cm ( 3 cm na zawinięcie na zapięciu i 1 cm na wszycie pomiędzy wstawkę z papieru).
Tak wygląda układ moich szelek:
Przyszywamy zapięcia zawijając gumę na dwa razy do wewnątrz (zaplanowałam na to 3 cm gumy)
Pozostaje nam przyszyć środkową część szelek wyciętą z washable kraft paper. Dobieramy odpowiedni kolor nici, układamy części jak na zdjęciu poniżej, spinamy i zszywamy.
Szelki gotowe...
Kolej na podkładki pod oczka kaletnicze.
Washable kraft paper doskonale się do tego celu nadaje. Pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale również stabilizuje oczka przed wypadnięciem. Zwykle pod oczka stosuje się flizelinę, po użyciu washable kraft paper nie trzeba nic więcej.
Dla mnie to najfajniejsza i najpraktyczniejsza rzecz pod oczka.
Przy okazji robienia tutorialu na temat papieru i oczek uszyłam krótkie spodenki z naszej tkaniny len+wiskoza. Są to najprostsze na świecie baggy z Ottobre 1/2017, zostały one skrócone i lekko poszerzone w nogawkach.
Pokrótce opisze Wam również jak powstały spodenki.
Wykroiłam przód oraz tył spodenek, spięłam i zszyłam po bokach oraz w kroku
Następnie przygotowałam pas długością równy obwodowi talii i szeroki na 7 cm. Zszyłam go na krótszym boku.
Wyznaczyłam sobie środek pasa pionowo (szew będzie idealnie z tyłu), wyznaczyłam też linię poziomą przebiegającą również przez środek (to będzie złożenie tunelu na gumkę).
Wycięłam dwa małe kwadraciki z washable kraft paper (bok około 1,5 cm), ułożyłam w odpowiedniej odległości od obu linii, nie spinałam szpilkami, bo wtedy w papierze zostają ślady
Przytrzymując ręką kwadraty przyszyłam je w odpowiednich miejscach średni długim ściegiem prostym.
Potem przycięłam rogi i nadmiar papieru wystający za dużo poza szew (nie trzeba tego robić, ale dla mnie ma to wpływ na fajniejszy wygląd podkładek.
Teraz należy dokładnie pośrodku przyszytych kwadratów zrobić dziurki (używam dziurkacza i potem jeszcze powiększam dziurki, aby przeszło przez nie oczko 5 mm)
Dokładną instrukcję nabijania oczek kaletniczych znajdziecie tutaj <KLIK>
Na koniec składamy pas na pół wzdłuż dłuższego boku, przyszywamy do spodenek, wciągamy gumę i . . . to wszystko :)
No i oczywiście na samym końcu podwijamy nogawki spodenek ;)
Nezapomeňte ohodnotit položku!Přidat komentář (0)
To add a comment, you must be a registered customer.
klikněte sem přihlásit se
Nedávné Komentáře
-
Dzień dobry 15. Zszywamy ze sobą cześci obłożenia przodu i tyłu (czyli te na lini ramion, a potem obrzucamy zewnetrza krawędz żeby dobrze to wygladało od środk. mozna pominąć ta czesci poniewaz materiał się nie szczepi. Jeśli chodzi o zamek to kładamy go na równo z brzegiem materiału i przyszzywamy. Na koniec stębnujemy
Dresówka.pl - obsługa sklepu Bomberka z zestawu DIY -
Niestety nadal nie wiem na ile to zszyć ???? „15. Złóż ze sobą obłożenie przodu i szyi, zszyj i obrzuć na overlocku zewnętrzną krawędź powstałego elementu.” Zazwyczaj na 7mm to w tym przypadku też mam zszyć na 7mm i po szwie obrzucić overclockiem? Coś tu chyba nie tak. Czy ten szew akurat ma mieć inną szerokość? Jeśli tak to które jeszcze? No i podbijam pytanie Pani Małgorzaty jaki jest zapas na szew przy zamku?
Magdalena Ignatowska Bomberka z zestawu DIY -
Nasze zestawy posiadają zapas na szew, staramy sie podawać tą informację w aukcjach z zestawami. Zazwyczaj zapas na szew wynosi 7mm.
Dresówka.pl - obsługa sklepu Bomberka z zestawu DIY -
Mam przed sobą wykrój na tą bluzę i od godziny szukam jaki jest zapas na szwy ???? nie jest to nigdzie opisane: ani na materiale ani w tutorialu. Tylko informacja, że zapas jest wliczony. Ale ile? 1cm? 1,5cm? Czy może jak pod overlockca 6-7mm? Proszę o odpowiedź.
Magdalena Ignatowska Bomberka z zestawu DIY -
Proszę o pomoc. Zszyłam praktycznie całą kurtkę i za nic nie jestem w stanie tak naciagnac stojki, żeby dosiegnac zamka. Zastanawiam sie co moglo pojsc nie tak i mysle, ze moge miec problem z zapasami szwow? Jaka powinna byc szerokosc szwow i jaki zapas na zamku?
Małgorzata Binkowska Bomberka z zestawu DIY
Nejnovější aktuality
-

Dresówka.pl sp. z o.o. Sp. K.
Bodzanów 64B 48-340, Głuchołazy