- JEDNOROŻCE wz. 3 - softshell został dodany do Twojego koszyka.
02/03/2018
Ochraniacz na fotel samochodowy
Temat na dziś to OCHRANIACZ NA FOTEL SAMOCHODOWY. Pewnie znacie to uczucie, kiedy dziecko uporczywie kopie w tył fotela w samochodzie... mamy na to radę. Banalnie prosty do uszycia ochraniacz na tył fotela na pewno doskonale się sprawdzi.
Potrzebujemy:
* poliester wodoodporny - my zuzyliśmy prawie 0,5 metra czarnego i kawałek KOGUTÓW na klapkę kieszeni i kieszeń
* folia na kieszeń na tablet
* lamówka bawełniana - około 1,5 metra
* napy - kilkanaście sztuk
* guma płaska min. 2 cm szerokości - około 1 - 1,5 m
* owata - kawałek w zależności od wymiarów prostokąta, który będzie ochraniaczem
Użyliśmy:
* akcesoria krawieckie PRYM
* maszyna wielocznnościowa JANOME
Zaczynamy oczywiście od dokładnego zmierzenia fotela samochodowego na który będzie szyty ochraniacz. My szyliśmy pod konkretne wymiary podane na grafice poniżej, ale prosimy do końca się nimi nie sugerować, na grafie chcemy za to pokazać ile elementów zawiera nasz ochraniacz i jaki jest ich układ.
KROIMY:
2 x duży prostokąt z poliestru wodoodpornego
1 x prostokąt z owaty
2 x długi i wąski pas, który będzie górnym mocowaniem ochraniacza o zagłówek fotela - wymiary własne
2 x klapka kieszeni
1 x kieszeń z folii
1 x kieszeń z poliestru
Po wycięciu wszystkich elementów obszywamy lamówką obie kieszenie - tą z folii i tą z poliestru wodoodpornego.
Obszywamy je dookoła ( dolne rogi po wycięciu prostokątów zaokrąglamy, dzięki temu lamówkę przyszyjemy łatwiej). Górną krawędź w kieszeni z folii zostawiamy nieobszytą, a w kieszeni z poliestru zawijamy na jeden raz i przyszywamy.
Następnie przygotowujemy pas do zaczepiania ochraniacza o zagłówek fotela. Wymiary musimu ustalić indywidualnie do naszego fotela.
Pas wycięliśmy 2 razy. Teraz składamy go prawymi stronami do środka i zszywamy naokoło, jeden krótki bok zostawiając niezszyty. Przez niego wywracamy pas na prawą stronę i stębnujemy blisko brzegu całość.
Teraz przygotowujemy klapkę kieszeni z folii. Zszywamy prawymi stronami do środka dwie części poliestru wodoodpornego, zostawiając jeden długi bok niezszyty, nacinamy na łukach i obracamy całość na prawą stronę, stębnujemy blisko brzegu.
Wszystkie części składowe ochgraniacza mamy już przygotowane.
W tej chwili musimy więc zszyć sam ochraniacz w całość. Układamy owatę, na niej dwa duże prostokąty prawymi stronami do środka, w środek na jednym z krótszych boków wsuwamy przygotowany wcześniej pas, który będzie mocował ochraniacz do zagłówka - wsuwamy go kilka cm od brzegu (u nas jest to 8 cm, ale trzeba tutaj rozstaw dobrać indywidualnie), następnie wszystko spinamy i zszywamy naokoło zostawiając w drugim krótszym boku otwór, przez który po zszyciu obracamy wszystko na prawą stonę. Zaszywamy otwór ściegiem krytym ręcznie i stębnujemy ochraniacz naokoło na szerokość stopki (ewentulanie obszywamy lamówką dla ozdoby).
Teraz możemy juz naszyć przygotowane i obszyte kieszenie. Pamiętajmy, żeby dokladnie odmierzyć odległość do naszycia kieszni od brzegów ochraniacza, zaznaczyć i przypiąć kieszenie, tak, aby wszystko było równo i prosto względem siebie.
Kieszenie naszylwamyy szerokim i krótkim ściegiem zygzakowym.
Na koniec obszywamy i wzmacniamy brzegi odmierzonej wcześniej płaskiej gumy (my obszyliśmy je poliestrem, ale tutaj świetnie sprawdzi się też washable kraft paper) i nabijamy na nie po jednej napie. Napy nabijamy również w miejscach zanaczonych czerwonymi kropkami na grafice poniżej. Nasz pas mocujący na zagłówku jest zapinany na dwie napy, dlatego przyszyty wcześniej został tyko jeden jego brzeg. Jeśli nabijemy kolejną parę nap wyżej na pasie uzyskamy regulację jego długości.
Oczywiście możemy również zastosować w naszym ochraniaczu mocowania innego typu - na przykład klamry plastikowe i taśmy nośne.
I tym oto szybkim sposobem powstał prosty ochraniacz na fotel samochodowy z którego zadowoleni będą i rodzice i dzieci :)
Pamiętajmy też, że nasz ochraniacz to tylko przykład tego, co można uszyć na tył fotela. Każdy powinien sam eksperymentować z kieszeniami i ich układem, tak, aby dostosować go do potrzeb swoich i dziecka.
Użyte produkty
Nezapomeňte ohodnotit položku!Přidat komentář (0)
To add a comment, you must be a registered customer.
klikněte sem přihlásit se
Nedávné Komentáře
-
Dzień dobry 15. Zszywamy ze sobą cześci obłożenia przodu i tyłu (czyli te na lini ramion, a potem obrzucamy zewnetrza krawędz żeby dobrze to wygladało od środk. mozna pominąć ta czesci poniewaz materiał się nie szczepi. Jeśli chodzi o zamek to kładamy go na równo z brzegiem materiału i przyszzywamy. Na koniec stębnujemy
Dresówka.pl - obsługa sklepu Bomberka z zestawu DIY -
Niestety nadal nie wiem na ile to zszyć ???? „15. Złóż ze sobą obłożenie przodu i szyi, zszyj i obrzuć na overlocku zewnętrzną krawędź powstałego elementu.” Zazwyczaj na 7mm to w tym przypadku też mam zszyć na 7mm i po szwie obrzucić overclockiem? Coś tu chyba nie tak. Czy ten szew akurat ma mieć inną szerokość? Jeśli tak to które jeszcze? No i podbijam pytanie Pani Małgorzaty jaki jest zapas na szew przy zamku?
Magdalena Ignatowska Bomberka z zestawu DIY -
Nasze zestawy posiadają zapas na szew, staramy sie podawać tą informację w aukcjach z zestawami. Zazwyczaj zapas na szew wynosi 7mm.
Dresówka.pl - obsługa sklepu Bomberka z zestawu DIY -
Mam przed sobą wykrój na tą bluzę i od godziny szukam jaki jest zapas na szwy ???? nie jest to nigdzie opisane: ani na materiale ani w tutorialu. Tylko informacja, że zapas jest wliczony. Ale ile? 1cm? 1,5cm? Czy może jak pod overlockca 6-7mm? Proszę o odpowiedź.
Magdalena Ignatowska Bomberka z zestawu DIY -
Proszę o pomoc. Zszyłam praktycznie całą kurtkę i za nic nie jestem w stanie tak naciagnac stojki, żeby dosiegnac zamka. Zastanawiam sie co moglo pojsc nie tak i mysle, ze moge miec problem z zapasami szwow? Jaka powinna byc szerokosc szwow i jaki zapas na zamku?
Małgorzata Binkowska Bomberka z zestawu DIY
Nejnovější aktuality
-

Dresówka.pl sp. z o.o. Sp. K.
Bodzanów 64B 48-340, Głuchołazy