08/07/2018
DIY czyli co można zrobić ze sznurka...
Od dziś na blogu pojawia się całkiem nowa kategoria DIY.
Postanowiliśmy pokazywać Wam, jak możecie wykorzystać nasze akcesoria, głównie pasmanteryjne, do stworzenia przeróżnych cudów.
Zaczynamy od sznurków, każdy pewnie używa ich do bluz i spodni, a pozostałości zwykle sa wyrzucane.
Dziś pokażemy, jak z naszych nowych sznurków zrobić pasek do aparatu oraz z resztek szybką bransoletkę.
Potrzebujemy:
- na pasek do aparatu:
* 3 kolory nowego fantazyjnego sznurka okrągłego 8 mm - kazdego po około 1,5 metra
* półkółko
- na bransoletkę:
* zawieszka piórko
* zapięcie metalowe do stroju kąpielowego
* kawałek sznurka bawełnianego 5 mm
* kawałek sznurka płaskiego bawełnianego 18 mm
Użyliśmy:
* rąk ;)
* maszyny wieloczynnościowej JANOME
* akcesoriów krawieckich PRYM
PASEK DO APARATU:
Taki pleciony ze sznurków pasek robi się naprawdę prosto. W internecie możemy znaleźć ogromną ilość przeróżnych splotów.
My pokażemy dziś splot, który nazywany jest między innymi COBRA.
Po odcięciu rozwarstwionych końcówek sznurki opalamy naokoło, oplot jest z tworzywa sztucznego, więc ładnie się stopi.
Zaczynamy od złożenia jednego (u nas pomarańcz) sznurka na pół. Odmierzamy od miejsca złożenia około 15 - 20 cm i dopiero przywiązujemy do takiego rdzenia pierwszy sznurek (zielony). Pod nim przywiązujemy drugi ze sznurków (żółty).
Podczas przywiązywania sznurków na supeł chowamy estetycznie końcówki pomiędzy supłami, możemy te zakończenia rwónież przyszyć do rdzenią ręcznie.
Zaplatanie zaczynamy od lewej strony.
Sznurek z lewej przekładamy nad rdzeniem tworząc rodzaj pętli, sznurek prawy przeciągamy pod rdzeniem równiez tworząc pętlę i od razu przeciagamy jego koniec przez wcześniej utworzoną z lewego sznurka pętlę. Następnie przeciagamy lewy sznurek przez pętlę stowrzoną z prawego. Ciagniemy za oba sznurki i zaciskamy.
Kolejny "węzeł" zaczynamy tym razem od prawej strony i powtarzamy czynności analogocznie. Pamiętajmy, że pierwszy węzeł zawsze idzie nad rdzeniem, nie ważne z której strony akurat zaczynamy.
Wszystkie czynności powtarzamy do momentu, az zapleciemy pożadaną długość przyszłej bransolety.
Przed zakończeniem zaplatania na rdzeń nakładamy półółko i zawijamy go do góry, następnie dwa, trzy węzły zaplatamy tak, aby zakryły część rdzenia zawiniętą do góry. Resztę rdzenia obcinamy i chowamy końce po opaleniu pomiędzy węzły. Końcówki zaplatanych sznurków zszywamy razem recznie.
Teraz wystarczy przeciągnąć opleciony rdzeń przez półkółko i gotowe. Część rdzenia, którą zostawiliśmy u góry nieoplecioną zamotamy w miejscu przeznaczonym na pasek przy aparacie*.
* sznurek, który prezentujemy jest gruby i zanim zrobimy taki pasek sprawdźmy, czy przez uchwyt na pasek przy aparacie przejdze sznurek grubości 8 mm, jesli nie, musimy pasek wykonać z cieńszego sznurka.
RESZTKOWA BRANSOLETKA
Wykonamy ją z każdego praktycznie sznurka. My zużyliśmy kawałek długości ok 20 cm.
Najpierw musimy zmierzyć obwód nadgarstka. Bransoletka jest zapinana na metalowe zapięcie od stroju kąpielowego, dlatego powinna ściśle przylegać do nadgarstka, aby zapięcie się nie rozpinało w trakcie noszenia.
Do odmierzonej długości dodajmy po ok 1,5 - 2 cm z każdej strony na zagięcia i przyszycie.
Przekładamy oba sznurki przez otwór w połówce zapięcia, zaginamy i przyszywamy "od lewej strony bransoletki" ręcznie lub maszynowo, my zrobiliśmy to maszynowo gęstym zygzakiem, co od razu zabezpiecza nam brzegi sznurków, które są bawełniane i nie możemy ich niestety opalić. Pamiętajmy, aby zagiąć i przyszyć tyle, ile zostawiliśmy na zapas (1,5 - 2 cm).
Po przyszyciu odcinamy pozostały nadmiar sznurka.
Czynności powtarzamy z drugą częścią zapięcia.
Następnie na prawej stronie na środku przyszywamy ręcznie zawięszkę pióro i ... gotowe :)
To chyba jedna z najszybszych bransoletek, jakie w życiu wykonaliśmy :D
Jak Wam się podoba nasz nowy dział DIY? Jeśli macie jakieś pomysły na to, co fajnego możemy pokazac na blogu piszcie w komentarzach :)
Přidat komentář (0)
To add a comment, you must be a registered customer.
klikněte sem přihlásit se