Menü
Blog
DE | EUR
0 0
  Share post:

  BLUZKA NIETOPERZ

  Tym razem post z serii "wiosenne klimaty" . Najprostsza chyba bluzka na którą nie potrzebujecie żadnego wykroju, a uszycie jej zajmuje  30 minut.

  Potrzebujemy:

  * dresówka pętelka (drapana się nie nadaje)/jersey

  * ściagacz gładki lub prążkowy

  * jakaś prosta bluzeczka do stworzenia wykroju

  * akcesoria krawieckie, maszyna wieloczynnościowa/overlock

  Najpierw tworzymy wykrój bluzki nietoperza. Ma ona wyglądać mniej więcej w sposób pokazany na rysunku. Obok pokazuję, jak narysować ją na bazie prostej bluzeczki. To nie jest skomplikowany wzór, nie trzeba być biegłym w konstrukcji odzieży. Urok tej bluzki polega właśnie na jej prostocie, prostocie stworzenia wykroju i szybkości uszycia.

  Pamiętajmy o podkroju dekoltu, z tyłu jest on zdecydowanie płytszy, z przodu głębszy.

   Kroimy przód oraz tył nietoperza. Spinamy prawymi stronami do środka i zszywamy

  Przygotowujemy sobie odpowiedniej długości i szerokości ściągacze. Moja wersja nietoperza ma ściągacze w rękawach, na dole oraz plisę ze ściągacza, dlatego że dobrałam mocny kolor który ma za zadanie dopełnić całości wzoru.

  Oczywiście wykończyć taka bluzkę można na kilka sposobów, na przykład podłożyć dół i rękawy i zrobić obłożenie dekoltu (o czym napisze w kolejnych artykułach)

  Jak prawidłowo wszyć ściągacze do bluzki pokazywałam już szyjąc prostą bluzę W TYM POŚCIE.

  Generalnie zawsze kroję ściągacze "na oko" , nie używam żadnych wzorów , nic nie mnożę itp... Rożnego typu ściągacze mają różną rozciągliwość, najlepiej więc zmierzyć obwód (podkroju dekoltu, rękawa, dołu) i na tej podstawie uwzględniając rozciągliwość ściągacza i efekt jaki chcemy uzyskać odjąć od obwodu kilka cm. Tutaj na przykład od plisy dekoltu odjęłam 4 cm + 0,7 cm zapasu na zszycie ściągacza , więc razem było to 4, 7 cm, a od rękawów i dołu odjęłam minimalnie po 1,5 - 2 cm (już z zapasami) bo nie chciałam uzyskać efektu dużego "ściągnięcia"

  To tyle...koniec...PISAŁAM ŻE TO NAJPROSTSZA BLUZA NA ŚWIECIE  i chyba najszybszy opis szycia jaki kiedykolwiek stworzyłam...

  Jedno ze zdjęć poniżej prezentuje ją na człowieku, żeby pokazać jak układa się taki fason bluzki, bo wiadomo, że nie każdy koniecznie musi taki lubić :)

  Vergiss nicht den Eintrag zu bewerten!
  Wählen Sie die Anzahl der Sterne:
  zurück vor

  Post Comments (0)

  Um ein Kommentar hinzuzufügen, musst du ein registrierter Kunde sein.

  hier klicken um sich einzuloggen