Menü
Blog
DE | EUR
0 0
  + show more
  FILTER
  Sort

  6 Artikel

  NAPY METALOWE

  6 Artikel

  METALOWE NAPY I ZATRZASKI

  Napy metalowe cechują doskonałe właściwości użytkowe. Te metalowe zatrzaski, którymi łączy się dwa kawałki tkaniny, oferują zapięcie bez kompromisów – solidne, pewne i ekspresowe. Właśnie dlatego napy stosuje się w jesiennych i zimowych kurtkach, ale też w kamizelkach, służbowych mundurach, przede wszystkim zaś w torebkach, plecakach i portfelach. Istnieją różne rodzaje nap. Z jednej strony napy dzieli się ze względu na rozmiar. Najmniejsze napy, tzw. springi, najczęściej wybierane są przez osoby chcące uszyć ubranka dla dzieci, choć do tego celu bardziej niż napy metalowe nadają się napy plastikowe.

  Z drugiej strony napy można podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Tak jak wspomnieliśmy, istnieją napy metalowe i plastikowe. Te pierwsze dzielą się dodatkowo ze względu na rodzaj zastosowanego do ich produkcji metalu. W sklepie Dresówka.pl można kupić m.in. napy mosiężne, niklowane, posrebrzane i pozłacane. W sumie nasza oferta obejmuje ok. 30 różnych rodzajów nap metalowych, przy czym nasz asortyment stale rośnie, co oznacza, że wkrótce może być ich więcej. Produkty, które oferujemy w kategorii „Napy metalowe”, to najpopularniejsze zapięcia tego typu. Sprawdzą się zarówno, gdy trzeba wykończyć ciepłą kurtkę lub kamizelką, jak i przy mocowaniu zapięć w wybranych dodatkach, takich jak torebki czy plecaki.

  Eleganckie i praktyczne napy metalowe

  Mocowanie nap nie jest trudne. Nie musisz prowadzić profesjonalnego zakładu kaletniczego, by przytwierdzić napy metalowe do wybranego materiału, choć dobrze jest wiedzieć, że przy mocowaniu nap pomocna jest tzw. napownica. Bez obaw – to proste i niezwykle praktyczne narzędzie, wyglądem nieco przypominające kombinerki, również kupisz w naszym sklepie. W niektórych przypadkach nie będzie to jednak konieczne. Część zestawów metalowych nap, dostępnych w sklepie Dresówka.pl, zawiera mini praskę, dzięki której poradzisz sobie z przymocowaniem zakupionych nap. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę i lubisz pracować z najlepszymi narzędziami w swojej klasie, polecamy doskonałą napownicę PRYM, pozwalającą mocować napy metalowe, oczka i inne elementy. Jak pracować z napownicą, dowiesz się, sprawdzając dołączoną do niej papierową instrukcję.

  Gdzie wykorzystuje się napy metalowe? Biorąc pod uwagę, że są zapięciem mocnym, bezproblemowym i zarazem ekspresowym, chętnie sięga się po nie przy wytwarzaniu odzieży codziennej, a jeszcze chętniej przy produkcji odzieży sportowej, gdzie wygoda i możliwość pewnego zapięcia ma jeszcze większe znaczenie. Z tego względu w odzieży sportowej, np. w kurtkach, bluzach czy zestawach dresowych, dużo częściej spotyka się napy metalowe lub plastikowe niż guziki czy zamki (suwaki). Nie bez znaczenia jest fakt, że napy są zapięciem trwałym, wytrzymując wielokrotne odpinanie i zapinanie, czego nie można powiedzieć np. o często odpinających się guzikach.

  Napy metalowe wybierane są ze względów praktycznych, ale to bynajmniej nie oznacza, że nie mają innych walorów. Choć ich główne zastosowanie to produkcja odzieży i dodatków, gdzie służą jako zapięcia, napy można wykorzystać również do mniej oczywistych zastosowań. Napy metalowe często traktuje się po prostu jako ozdoby. Widać to w wielu projektach odzieżowych, ale też biżuteryjnych, gdzie napy metalowe również znajdują zastosowanie.

  Nie widzisz w kategorii „Napy metalowe” produktów, które Cię interesują? Wolisz napy plastikowe? Zachęcamy do sprawdzenia bardziej ogólnej kategorii „Napy i napownice” obejmującej napy i springi plastikowe, praktyczne napownice, ale też posiadające szerokie spektrum zastosowań oczka metalowe, nity kaletnicze i inne ciekawe akcesoria. Nie ograniczaj się – sprawdź pełną ofertę sklepu Dresówka.pl i wybierz napy dla siebie!

  + show more