Menü
Blog
DE | EUR
0 0
  Share post:

  Ogranicza nas tylko wyobraźnia czyli jak można zmodyfikować wykrój...

  Dziś na blogu kolejna inspiracja. Pokażemy, jak z prostego wykroju można uzyskać naprawdę ciekawy efekt.

  W tym wpisie użyliśmy naszej nowej dzianiny FLUO, dostępnej w sklepie w dwóch energetycznych  kolorach: melanż zielony oraz melanż różowy

  Jej cechą charakterystyczną jest, gruba, biała, bardzo dobrze widoczna pętelka od spodu Może ona z powodzeniem zostać użyta, jako prawa strona projektu, lub przy wykańczaniu, jak w przypadku tego wpisu.

  Nie będziemy pokazywać, jak uszyć prostą bluzke oversize typu nietoperz, bo jest to naprawdę łatwe. Dzisiejszą inspiracją jest wykorzystanie lewej strony dzianiny do niezwykłego wykończenia dekoltu podpatrzone wjednej z gazet oraz na blogu naszej ambasadorki  Eli z  Me2U.

  Użyty przez nas dziś wykrój to prosta bluzka oversize z pierwszego w tym roku numeru BURDY 1/2018:

  Nasza bluzka została zmodyfikowana tak:

  * dekolt

  * wykończenie rękawów

  * wykończenie dołu

  * rozcięcie tyłu i przeszycie przez środek ozdobnym ściegiem drabinkowym

  Rękawy zostały wykonczone ściągaczem zrobionym z dzianiny FLUO:

  Dół bluzki został zamieniony na prosty, z podłożeniem i rozcięciami z boków. Bluzka z Burdy w pierwotnej wersji była wykończona lamówką:

  Na dole bluzki oraz na rękawach zastosowaliśmy ścieg drabinkowy w niecodziennej wersji, wykonany na JANOME COVER PRO 2000 CPX .

  Ponieważ maszyna nie posiada funkcji górnego przeplotu, ozdobny ścieg można na niej uzyskać poprzez szycie na lewej stronie materiału dwoma lub trzema igłami. Na prawej stronie powstaje wtedy fajny ozdobny przeplot, który zrobiony na przykład kontrastowymi nićmi będzie naprawdę efektowny :)

  Ostatnia i chyba najważniejsza modyfikacja w wykroju to DEKOLT. W Burdzie polecano wykończyć go również lamówką. My zastosowaliśmy rzadko spotykany sposób, podpatrzony w dwóch miejscach, o których pisalismy na samym początku.

  Aby wykończyć w ten sposób dekolt, w ubraniach szytych z dzianin należy przygotować dwie pliski dekoltu (tutaj z materiału FLUO aby podkreślić charakterystyczną petelkę od spodu dzianiny), które będą odpowiednio którsze od obwodu dekoltu.

  Jedna pliska powinna być szersza - u nas to 2.5 cm , a druga węższa o około 5-6 mm. Należy zszyć je , tak jak zszywamy pliski ze ściągacza - na krótszym boku, kolejno ułożyć węższą plisę na tej szerszej, przypiąć prawą stroną plisek do prawej strony dekoltu i przyszyć overlockiem.

  * pamiętajmy również, że takie wykończenie ma sens jedynie wtedy, kiedy materiał używany do tego celu dobrze roluje się na brzegu (na co paradoksalnie często narzekamy ;) 

  A tak prezentuje się całość. Chyba  udowodniliśmy Wam, że trzymanie się do końca schematów i wykrojów nie jest konieczne, do uzyskania fajnego efektu :)

  Vergiss nicht den Eintrag zu bewerten!
  Wählen Sie die Anzahl der Sterne:
  zurück vor

  Post Comments (0)

  Um ein Kommentar hinzuzufügen, musst du ein registrierter Kunde sein.

  hier klicken um sich einzuloggen