Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  1-48 of 1723

  Materiał gładki - Softshell 320g

  Materiał gładki softshell to w ostatnich latach jeden z najpopularniejszych materiałów. Jest przewiewny i posiada w pewnym stopniu właściwości wodoodporne. Tkanina softshell jest kupowana głównie w celu uszycia kurtki na jesienno-zimową porę, odzieży sportowej i trekkingowej. Mimo tego, że softshell jest dość przewiewną tkaniną, jest również wiatroodporny. Materiał gładki typu softshell, w naszym sklepie, składa się z warstwy zewnętrznej (poliester i membrana) oraz wewnętrznej (polar typu meszek).

  1-48 of 1723

  Tkanina softshell - czym się charakteryzuje? 

  Tkanina softshell jest jedną z najlepiej sprzedających się tkanin. W naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór kolorów (w zależności od tego, jakie lubisz - stonowane, jaskrawe, ciemne). Posiadamy również dużą ilość wzorów, w których przeważają motywy kwiatowe, zwierzęce i bajkowe. To nie wszystko! Nasz asortyment obfituje także w materiały softshell gładkie, bez wzorów. Na pewno zdołasz wybrać coś dla siebie. Softshell składa się z warstwy zewnętrznej (poliester i membrana) i wewnętrznej (polar typu meszek). Jedna z warstw pełni funkcję ochronną, druga ocieplającą. Tkanina softshell dobrze odprowadza parę wodną, dzięki czemu podjęta aktywność fizyczna, nie powoduje nadmiernego pocenia się. To powód, dla którego materiał softshell wybierany jest najczęściej na kurtki, czapki, rękawice i spodnie. Chroni przed wiatrem i niewielkim deszczem. Ze względu na swoje właściwości, jest częstym wyborem wśród osób, które uwielbiają chodzić po górach. Tkanina softshell jest odpowiedzią na niesprzyjające warunki atmosferyczne. 

  Materiał gładki softshell 320g - zalety 

  Materiał gładki softshell 320g  posiada wiele zalet, jednak niewątpliwie jego największą zaletą jest ochrona przed wiatrem. Tę właściwość można docenić nie tylko w trakcie zimowego spaceru w górach, ale również jesiennego spaceru po polach, czy innych miejscach, w których jest otwarta przestrzeń. Materiał softshell nie krępuje ruchów, jest rozciągliwy, dzięki czemu możesz zapomnieć, że masz go na sobie. Jest przepuszczalny i dobrze odprowadza parę wodna - można uprawiać w nim aktywność fizyczną. Tkanina softshell jest niezwykle wytrzymała, więc wykonana z niej odzież będzie służyła przez wiele lat. Jest również odporna na zabrudzenia, co jest kolejną zaletą tego materiału. Nie bez powodu softshell jest najczęściej wybieraną tkaniną do szycia ubrań sportowych. 

  Tkanina softshell - w jakich okolicznościach można ją nosić? 

  Tkanina softshell nadaje się do noszenia jesienią, wiosną, zimą, ale również latem. Wszystko zależy od jej gramatury. Najważniejsze jest dopasowanie ociepliny do pory roku, w jakiej planujemy ją nosić, dlatego warto zwrócić na to uwagę przed zakupem materiału. Aby utrzymać przepuszczalność tkaniny softshell, należy nosić pod nią materiał, który również będzie przepuszczał powietrze. W innym wypadku zdolność do odprowadzania wilgoci przez tkaninę softshell będzie bezużyteczna. Najlepszym rozwiązaniem jest nosić kurtki i spodnie z materiału softshell wraz z bielizną termoaktywną. Należy również pamiętać, że softshell jest bardziej wiatroodporny niż wodoodporny. To oznacza, że jego grubsza forma, w postaci kurtek, spodni, czapek i rękawic, zdecydowanie bardziej nadaje się na śnieg niż na deszcz. Lżejsza postać tkaniny softshell sprawdzi się natomiast przy ekstremalnych formach aktywności.

  Jeśli kochasz sport tak samo, jak szycie, to czas najwyższy, żeby połączyć te dwie pasje i uszyć coś wyjątkowego z materiału softshell dla siebie i bliskich!

  + rozwiń opis