Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  34 produkt(ów)

  34 produkt(ów)

  TAŚMY RZEP

  Rzepy zostały wymyślone w latach 40. ubiegłego wieku przez George'a Mestrala. Zainspirowały go roznoszące owoce, przyczepiając się do ubrań oraz sierści zwierząt, owocostany łopianu. Swój wynalazek Mestral opatentował na początku kolejnej dekady, nadając mu nazwę „Velcro”, będącą nazwą handlową materiału powszechnie znanego jako rzep. Nazwa „Velcro” łączy w sobie dwa francuskie słowa: velours (velwet) i crochet (hak). Nazwa ta jest nawiązaniem do zasady działania taśmy rzepowej.

  Rzepy mają różnorakie zastosowania. Rzepy wykorzystywane są w przemyśle tekstylnym np. jako alternatywa dla zapinania plecaków, wszelkiego rodzaju przegródek w plecakach czy torebkach, a nawet do zapinania śpiworów. Taśmy rzepowe wykorzystuje się przy tworzeniu odzieży i różnego rodzaju dodatków. Często można je spotkać w odzieniu wierzchnim. Popularne są np. mankiety na rzepy, zwłaszcza przy kurtkach sportowych. Dzięki rzepom można sprawnie zapiąć kurtkę oraz mankiety, co pozwala uchronić nas przed wilgocią i przewianiem. Takie kurtki są docenianie przede wszystkim przez alpinistów i amatorów wysokogórskich wycieczek. Inna dziedzina, w której świetnie sprawdzają się kurtki z zapięciami na rzepy, to żegluga morska, gdzie funkcjonalność takiego rozwiązania oraz ochrona przed trudnymi warunkami atmosferycznymi są nieocenione. To oczywiście nie wszystko. Popularne zarówno wśród himalaistów, żeglarzy, jak i innych grup, są również zapinane na rzepy rękawice. Często sięgają po nie narciarze i amatorzy innych sportów zimowych.

  Gdzie i jak stosuje się rzepy?

  Rzepy to niesamowicie uniwersalny artykuł pasmanteryjny. Odzież i wszelkiego rodzaju dodatki odzieżowe to nie jedyne dziedziny, w których szeroko wykorzystywane są rzepy. Ten wyjątkowy produkt stosuje się od lat przy produkcji obuwia, zwłaszcza obuwia dziecięcego. Dzięki wykorzystaniu taśm rzepowych zamiast sznurowadeł dzieci mogą szybko i bez problemów samodzielnie, bez pomocy dorosłego, założyć i zdjąć buty.

  Rzepy mają zastosowanie także w produkcji artykułów fryzjerskich – coraz bardziej popularnych wałków do włosów na rzepy. Tego typu wałki do włosów na rzepy to znakomity sposób, aby osiągnąć natychmiastową i bardzo efektowną zmianę fryzury. Przy pomocy wałków na rzepy każda kobieta może łatwo zafundować sobie loki, jak i delikatne fale. Rzepy umocowane na wałkach do włosów są lekkie, dzięki czemu mamy pewność, że włosy nie zostaną niepotrzebnie obciążone.

  Ten wyjątkowy artykuł pasmanteryjny, jakim są rzepy, znajduje ostatnio zastosowanie także w mocowaniu artykułów do dekoracji np. ścian, szafek, regałów itp. Coraz popularniejsze stają się bowiem praktyczne taśmy montażowe na rzepy. Rzepy w taśmie to sposób na ekspresowe i równocześnie mocne umocowanie wszelkiego rodzaju obrazków, plakatów, ramek i innych lekkich elementów przeznaczonych do dekorowania ścian. Tego typu taśmy mocujące na rzepy znakomicie sprawują się zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze – bardzo pewnie mocują wszelkie tablice i co najważniejsze, można je przyklejać i odklejać nawet kilkadziesiąt razy. Rzepy do montażu to rozwiązanie mocne i zarazem skuteczne. Z ich pomocą możemy wygodnie i bezpiecznie zmieniać aranżację naszego wnętrza w dowolnym momencie i jak często mamy na to ochotę.

  Rzepy wykorzystywane są także przy produkcji zabawek dla maluchów. Rzepy mogą posłużyć jako materiał budulcowy dla dzieci, które tworzą z nich niesamowite, zaskakujące budowle, postaci itp. Rzepy dzięki maleńkim haczykom znakomicie łączą się ze sobą i dają dzieciom niesamowite pole do rozwijania ich wyobraźni. Rzepy idealne do stosowanie we wszystkich wymienionych okolicznościach kupisz w sklepie Dresówka.pl!

  + rozwiń opis