Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  10 produkt(ów)

  10 produkt(ów)

  Usztywnianie tkanin? Warto o tym pamiętać

  Czasem najlepsze dodatki to te, które wykonamy samodzielnie. Nic nie zastąpi samodzielnie wykonanej torebki, plecaka czy pokrowców na najcenniejsze przedmioty. Nie lubisz iść na kompromisy? Handmade wcale nie musi odstawać od produktów uznanych marek. Nadaj kształt i solidny wygląd nowej torebce lub jakiemukolwiek projektowi, który może tego wymagać. Sięgnij po jeden z produktów, które oferujemy w kategorii „Usztywnienia”. Usztywnianie tkanin przydaje się w przypadku wyrobu różnych części garderoby i dodatków. Chcesz uszyć baseballówkę dla małego urwisa? Bez odpowiedniego usztywnienia nie wykonasz daszka, będącego najważniejszym elementem tego typu czapki. Oczywiście produkty z kategorii „Usztywnienia” mają znacznie szersze zastosowanie niż usztywnianie tkanin. To również wzmacnianie, a także zabezpieczanie poszczególnych elementów.

  Co dokładnie kupisz w kategorii „Usztywnienia”? Znaczną część dostępnych w niej produktów stanowią dna do torebek. Oferujemy zamawiane z Włoch dna do torebek wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej. Nasze dna posiadają otwory o średnicy 4 mm, dzięki czemu praca z nimi jest o wiele łatwiejsza. Nasze dna z ekoskóry sprawiają, że torebka lepiej spełnia swoją funkcję i ładniej się prezentuje. Odpowiednio usztywniona torebka sprawia wrażenie solidniejszej, a materiał, z którego została wykonana, lepiej się układa.

  (przycisk)

  Różne sposoby na usztywnianie tkanin

  Istnieje wiele sposobów na usztywnianie tkanin, jakie możesz wypróbować, wybierając produkty z oferty sklepu Dresówka.pl. Jeśli z różnych względów nie odpowiadają Ci nasze dna do torebek ze skóry ekologicznej, możesz wykonać podobne samodzielnie. Pomoże Ci w tym nasz doskonały sztywnik, czyli gruby wkład usztywniający o splocie płóciennym. Sztywnik z jednej strony jest pokryty klejem. Możesz wykorzystać go na różne sposoby. Świetnie sprawdzi się jako wzmocnienie skóry, tkanin wodoodpornych, a także przy szyciu plecaków, nerek, kosmetyczek i innych wyrobów.

  Doskonałą metodą na skuteczne usztywnianie tkanin jest również puszysta flizelina. Ją także znajdziesz w naszym sklepie. To niezastąpiony wkład odzieżowy. Flizelina odznacza się zwartą strukturą i gładkością z obu stron. Znajdzie zastosowanie jako usztywnienie torebek, portfeli, pokrowców etc. Flizelina okaże się przydatna przy tworzeniu zabawek sensorycznych oraz najróżniejszych dziecięcych zabawek. Bardzo wartościowym i ciekawym produktem, który znacznie ułatwi usztywnianie tkanin, jest też praktyczny wkład termoprzylepny „Vilene”. Daje się łatwo naprasować i świetnie zachowuje swój kształt. Idealnie nadaje się do tworzenia np. daszków do czapek.

  W naszym sklepie kupisz ponadto wigofil. Wigofil to wysokiej jakości włóknina polipropylenowa. Materiał ten wyróżnia się dużą wytrzymałością na rozciąganie i ścieranie. Może być stosowany jako podszewka do torebek, wzmocnienie różnego rodzaju wyrobów tekstylnych, warstwa poślizgowa siedzisk, materacy oraz obicie niewidocznych części mebli. Dużą zaletą wigofilu jest łatwość, z jaką można go ciąć, szyć i formować.

  W sklepie Dresówka.pl kupisz również materiały zabezpieczające. Szczególnie polecamy niezwykle lekką, ale jednocześnie mocną i elastyczną piankę, która z powodzeniem może być wykorzystywana jako izolacja termiczna lub akustyczna. Pianka jest materiałem trudno ścierającym się. Wykazuje odporność na rozdarcia i wilgotność. Posiada właściwości antypoślizgowe oraz antystatyczne. Znajduje zastosowanie m.in. jako wkładka lub usztywnienie w odzieży oraz w obuwiu (np. jako wzmocnienia i wypełnienia elementów cholewek). Jest niezastąpiona jako wypełnienie zabezpieczające w pokrowcach.

  + rozwiń opis