Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  27 produkt(ów)

  SUWAKI

  Suwak to nieodzowny element taśmy suwakowej, czyli popularnego zamka błyskawicznego (niekiedy jako suwak określa się cały zamek). Zamek błyskawiczny to zapięcie, którego zadaniem jest czasowe łączenie dwóch kawałków tkaniny. To niewątpliwie jedno z najpopularniejszych zapięć w branży odzieżowej, stosowane m.in. w spodniach i bluzach. Często wykorzystuje się je również w torebkach, plecakach i aktówkach. Suwaki pełnią określoną funkcję, pozwalając dowolnie zapinać i odpinać zamek, ale mogą być też traktowane jako element ozdobny. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo różnych suwaków – od drobnych suwaków przeznaczonych do taśmy suwakowej pościelowej, przez suwaki do taśmy suwakowej żyłkowej, po suwaki dedykowane do zamków kostkowych. Z nami nie musisz się ograniczać!

  27 produkt(ów)

  Suwaki – wygodne, praktyczne i niezastąpione

  Suwaki są znane od lat. Pierwsze zamki błyskawiczne pojawiły się już w XIX w. W formie, jaką znamy obecnie, zaczęły być produkowane w kolejnym stuleciu. Współczesny zamek błyskawiczny, czyli dwa rzędy plastikowych lub metalowych ząbków tworzących zapięcie po zaciągnięciu suwaka, to patent szwedzkiego inżyniera Gideona Sundbacka. Jako pierwsi po zamki błyskawiczne sięgnęli producenci kombinezonów lotniczych i samolotów. Dziś jednak stosuje się je na szeroką skalę m.in. w przemyśle odzieżowym, obuwniczym oraz przy produkcji galanterii skórzanej. Każdy z nas ma przynajmniej kilka ubrań i dodatków z zamkiem błyskawicznym. Można spotkać je w kurtkach, kamizelkach, młodzieżowych bluzach z kapturem, a przede wszystkim w spodniach jeansowych, sztruksowych, materiałowych i innych. Suwaki znajdują zastosowanie również w pościelach, poszewkach na poduszki i innych elementach wyposażenia domu. Są powszechnie stosowane w śpiworach, plecakach i wszędzie tam, gdzie pewne i ekspresowe zapięcie jest na wagę złota.

  Zamki błyskawiczne uchodzą za niezawodne, ale wszystko ma określoną żywotność. W wielu przypadkach są one poddawane intensywnej eksploatacji. Wystarczy wyobrazić sobie, ile razy zapinamy i odpinamy np. kurtkę w sezonie zimowym lub torebkę. To samo dotyczy np. plecaka szkolnego – jego eksploatacja jest naprawdę intensywna. Co kiedy suwak ułamie się lub odczepi od taśmy suwakowej? Czy musimy wówczas wymieniać cały zamek? Często może się to okazać kłopotliwe lub nawet z różnych względów niewykonalne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest po prostu wymiana suwaka. W sklepie Dresówka.pl możesz kupić różnego rodzaju suwaki. To produkty wysokiej jakości, wykonane ze sprawdzonych materiałów, dzięki czemu oferują żywotność, która zadowoli nawet osoby najbardziej wymagające. Suwaki do taśmy suwakowej pościelowej, suwaki do taśmy suwakowej żyłkowej, suwaki do zamków kostkowych – wybierz odpowiedni suwak ze sklepem Dresówka.pl!

  Suwaki w sklepie Dresówka.pl

  Dbamy o to, by w ofercie naszego sklepu można było znaleźć absolutnie wszystko, czego może potrzebować zawodowa lub hobbystyczna krawcowa. Zamki błyskawiczne oraz związane z nimi akcesoria to mocny punkt oferty sklepu Dresówka.pl. Kupisz u nas wszystkie powszechnie stosowane taśmy suwakowe oraz dedykowane im suwaki. Niezależnie co dokładnie zamierzasz uszyć czy naprawić, w naszej ofercie znajdziesz coś dla siebie. Proponujemy produkty wysokiej jakości, na których możesz polegać. Dokładnie sprawdzamy produkty włączane do naszego asortymentu. Taśmy suwakowe i suwaki nie są tu wyjątkiem.

  Chcesz uszyć dla siebie lub swojego dziecka wymarzoną pościel? Dobrze jest zasypiać, mając świadomość, że otula nas bezpieczny, sprawdzony materiał. Niezastąpionym zapięciem w przypadku pościeli jest drobny, spiralny zamek zakończony charakterystycznym suwakiem bez uchwytu. Tego typu suwak, przeznaczony do taśm suwakowych pościelowych, kupisz w sklepie Dresówka.pl. Co ważne, suwak ten jest niemal niewyczuwalny i w żaden sposób nie wpływa na komfort snu.

  A może potrzebujesz suwaków typowo odzieżowych? W kategorii „Suwaki” znajdziesz ich mnóstwo! Biały, czarny, szary, musztardowy, a także w neonowych odcieniach żółci, pomarańczu czy różu – u nasz kupisz suwak dopasowany do różnych kolorów taśmy suwakowej. Posiadamy też metaliczne suwaki: srebrne, złote i miedziane, a także specjalne suwaki do zamków wodoodpornych. Wybór jest ogromny. Polecamy również pokrewne kategorie, w których znajdziesz poszczególne rodzaje taśm suwakowych, a także wszystkie powszechnie wykorzystywane zamki błyskawiczne. Szukasz najwyższej jakości zapięć do ubrań i dodatków? Znajdziesz je w ofercie sklepu Dresówka.pl!

  + rozwiń opis