Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  3 produkt(ów)

  CHWOSTY

  Chwosty, chwasty, kity, frędzle – nazewnictwo jest szerokie, ale określenia te dotyczą jednej popularnej i bardzo efektownej ozdoby. Chwosty jako dekoracje znane są już od XIII w. Początkowo wykorzystywane były do innych celów. Dziś stosuje się je jako ozdobę. Chwosty czy jak wolą niektórzy frędzle mogą zostać wykorzystane np. jako ozdoba torebek, etui, ale też jako brelok na klucze. Są świetne do ozdabiania czapek, kapeluszy, poduszek i obrusów. Wyrób torebek, toreb i portfeli, breloków, tworzenie domowych dekoracji, kostiumów, biżuterii – oto najpopularniejsze zastosowania chwostów.

  3 produkt(ów)

  Chwosty – wszechstronny element dekoracyjny

  Chwosty znane są pod wieloma nazwami. Chwosty, dydnadełka, a także chwasty, kity i frędzle funkcjonują w naszym życiu już od dawna. W ok. XVII-XVIII-wiecznej Polsce chwosty były elementem ubioru wysokich klas społecznych (posiadanie chwosta oznaczało przynależność do szlachty). Chwosty pełniły także funkcję wyróżniania stopni oficerskich. W tej roli pojawiały się m.in. na mundurach pruskich, ale stosowane były także np. w jeździectwie i kawalerii. Tego typu elementy ozdobne były wykorzystywane również jako element niektórych strojów religijnych – sznury przy strojach zakonników wieńczone były właśnie chwostami. Ponadto chwosty były przypinane do pasa jako element stricte ozdobny, stanowiły także dolne wykończenie bardziej wyrafinowanych szamerunków stosowanych w niektórych mundurach wojskowych. Frędzle zdobiły habity, czapki i zasłony. Na przestrzeni wieków ten rodzaj ozdób i ich wachlarz zastosowań znacząco ewoluowały, a ich pierwotne zastosowanie wręcz odeszło w zapomnienie.

  Chwosty jednak nie zniknęły. Wiele lat temu na dobre zagościły w produkcji biżuterii i innych wyrobów. Chwosty pojawiają się na wybiegach oraz stanowią główne elementy ozdobne w projektach znanych projektantów i projektantek mody. Bliskie stały się również rękodzielnikom. Skąd taka popularność tego typu elementów dekoracyjnych? Chwosty mogą być wykorzystywane w wielu technikach, ponieważ są stosunkowo tanie i dziecinne proste w montażu, a przy tym niezwykle efektowne i urokliwe.

  Chwosty w sklepie Dresówka.pl

  Chwosty, czyli po prostu ozdobne frędzle, są doskonałym elementem do zdobienia wszelkiego rodzaju tekstyliów wyposażających wnętrza naszego domu. Znakomicie prezentują się jako element dekoracyjny zasłon czy firan w oknach. Pojedyncze lub podwójne chwosty z powodzeniem mogą być świetnym dodatkiem do przyozdobienia poduszek, a także narzut, koców, a nawet brzegów obrusów. Sprawdzą się doskonale jako dekoracyjny element bardzo modnego wnętrzarskiego stylu boho. Chcesz odmienić stary, nudny abażur? Przyszyj kolorowe chwosty, a na pewno zobaczysz efekt!

  Gdzie jeszcze zastosowanie znajdują chwosty? Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić nowoczesne i modne kolczyki, naszyjniki czy bransoletki, z pomocą przychodzą chwosty. Te kolorowe sznureczki zawojowały świat trendów biżuteryjnych, i nie można już sobie wyobrazić, by miłośniczka mody nie miała w swojej szkatułce choćby jednej pary kolczyków wykonanych z chwostów. Ponadto świetnie prezentują się też w połączeniu z sutaszem, koralikami lub drewnem. Szybko i łatwo łączą się z innymi elementami, więc stanowią dobry sposób na różnego rodzaju ręczne ozdoby. W bogatej ofercie chwostów na Dresówka.pl z pewnością znajdziesz coś dla siebie i stworzysz niesamowity prezent biżuteryjny dla bliskiej osoby – wyjątkowy naszyjnik z chwostem, bransoletki zdobione w maleńkie chwościki lub pięknie kolczyki. Niezwykle szykowną propozycją dla fanek nonszalanckich i luźnych zestawów ubrań w stylu boho są torebki z chwostami. Wyglądają bardzo efektownie i sprawią, że z taką torebką na pewno nie przejdziesz niezauważona. Jeśli z kolei nie wiesz co zrobić ze starą nudną torebką, po prostu doszyj do niej kilka chwostów i ciesz się nową, całkowicie odmienioną torebką!

  Chwosty jako element zdobniczy butów? Dlaczego nie! Koniec z klapkami czy sandałami, które ma każdy. Bądź oryginalna i spraw sobie unikatowe obuwie. Nasze mocne, wyraziste chwosty z pewnością utrzymają się na obuwiu. Bardzo pięknym i delikatnym dziewczęcym uzupełnieniem letniej stylizacji będą balerinki z chwostem.

  Do czego jeszcze wykorzystać można chwosty? Ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Sky is the limit! Odwiedź sklep Dresówka.pl, poszukaj odpowiednich dla siebie frędzli i ciesz się możliwością odmiany niezliczonej ilości rzeczy w swoim mieszkaniu i stylizacji. Proponujemy eleganckie, doskonałej jakości chwosty!

  + rozwiń opis