Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  23 produkt(ów)

  23 produkt(ów)

  Popularne rozwiązanie z długą historią

  Zamki błyskawiczne, takie jak np. zamek rozdzielczy kostkowy, to rozwiązanie powszechnie stosowane w wielu branżach. Przemysł odzieżowy, obuwniczy czy produkcja galanterii skórzanej – to zaledwie kilka dziedzin, w których stosuje się zamki błyskawiczne. Jaka jest ich historia? Nie każdy ma świadomość, że to rozwiązanie o długiej historii. Pierwsze zamki błyskawiczne przypominające ich współczesną wersję pojawiły się już w XIX w. Zamek błyskawiczny, jaki znamy obecnie, czyli mający formę dwóch rzędów plastikowych lub metalowych ząbków, naprzemiennie tworzących zapięcie po zaciągnięciu suwaka, pochodzi z XX w. Rozwiązanie to opatentował pochodzący ze Szwecji inżynier Gideon Sundback. Z jego wynalazku w pierwszej kolejności korzystali producenci kombinezonów lotniczych oraz samolotów.

  Dziś zamki błyskawiczne mają znacznie szersze zastosowanie. Zamek rozdzielczy można spotkać w prawie każdej kurtce, kamizelce czy bluzie, zamek nierozdzielczy zaś jako rozporek to standard w spodniach jeansowych i innych. Zamki błyskawiczne są nieocenione wszędzie tam, gdzie liczy się możliwość czasowego połączenia ze sobą dwóch kawałków materiału w sposób ekspresowy i wygodny, czyli przede wszystkim w odzieży i dodatkach. Zamki błyskawiczne wykorzystuje się też do produkcji elementów wyposażenia domu, np. w poszewkach na poduszki (najczęściej są to drobne zamki kostkowe z plastiku), a także do produkcji śpiworów, jak również plecaków. Trudno bowiem o bardziej trwałe i niezawodne zapięcie.

  Zamek rozdzielczy, czyli zamek błyskawiczny w wersji basic

  Spośród wielu różnych rodzajów zamków błyskawicznych najczęściej spotykanym jest prawdopodobnie zamek rozdzielczy. W przeciwieństwie do zamka nierozdzielczego zamek ten nie posiada ogranicznika, dzięki czemu pozwala na całkowite rozdzielenie materiałów, które docelowo ma łączyć. Zamek rozdzielczy, najczęściej występujący jako zamek kostkowy, jest niezastąpiony jako zapięcie m.in. w kurtkach, kamizelkach i bluzach, czyli w tych częściach garderoby, które w zależności od panujących warunków lub upodobań możemy nosić zapięte lub całkowicie rozpięte. Dobry zamek rozdzielczy to taki, który oferuje solidne zapięcie, nie zacina się i wyróżnia się trwałością. Właśnie takie zamki rozdzielcze oferujemy w sklepie Dresówka.pl.

  W naszym sklepie kupisz wysokiej jakości zamek rozdzielczy kostkowy w dowolnym kolorze. Nasza bogata oferta to blisko 40 różnych rodzajów zamków rozdzielczych. Mając taki wybór, z łatwością dopasujesz zamek rozdzielczy do swojego projektu, niezależnie czy chodzi o kurtkę, kamizelkę, bluzę czy jakąkolwiek inną część garderoby. Posiadamy w ofercie również zamki z wykończeniem jeans w dwóch kolorach: ciemnoniebieskim i szarym. Sięgając po nie, z powodzeniem wykończysz wszelkie projekty wykonane z materiału jeansowego, w tym jeansowe kurtki i kamizelki. Zamki można potraktować również jako ozdobę. Wybierz zamek o odpowiednim kolorze, by nadać nieco efektowności ubraniu, nad którym aktualnie pracujesz (blisko 40 różnych rodzajów zamków rozdzielczych to wystarczająco dużo, czyż nie?).

  Jesteś projektantką mody alternatywnej, zawodową krawcową, a może po prostu lubisz szyć i zawsze cieszysz się, gdy możesz zrobić coś dla siebie lub bliskich? W każdym przypadku warto odwiedzić nasz sklep i sprawdzić ofertę zamków błyskawicznych. Nawet jeśli interesuje Cię inny zamek niż zamek rozdzielczy, warto sprawdzić nasz sklep, np. osobną kategorię „Taśmy suwakowe, taśmy zamkowe”. Wybór, jaki oferujemy, jest ogromny. Polecamy!

  + rozwiń opis