Menu
Blog
EN | PLN
0 0
  + show more
  FILTER
  Sort

  3 Item(s)

  MULINY

  Muliny to rodzaj jedwabnych lub bawełnianych nici. Nazwa „muliny” pochodzi od francuskiego określenia „mouline”, które powstało w dawnych warsztatach jedwabniczych, gdzie wykorzystywano do skręcania kilku nici surowego jedwabiu niewielkie turbiny poruszane przez wodę (fr. moulin). Muliny jako pasma nici powstały w 1899 r. w Miluzie we Francji. Zamysł ówczesnych szwaczy był taki, aby otrzymać nić podzielną, złożoną z kilku włókien składowych. Dzięki temu, że nić złożona była z kilku pasemek, można było szyć pojedynczym cienkim włóknem, podwójnym czy użyć wszystkich naraz w zależności od tego, jaką szerokość i jaki rodzaj haftu chciano otrzymać. Dziś muliny są stosowane jako podstawowy typ nici do wykonywania zdobień i haftów na wybranych tkaninach. Muliny występują w różnych odcieniach, a ich wyjątkowo popularnym rodzajem są muliny z poliestru metalizowanego. Znajdziesz je w ofercie sklepu Dresówka.pl!

  3 Item(s)

  NICI ZDOBNIECZE MULINY

  Chcesz wyrazić swoje uczucia do ukochanej osoby? A może chcesz podarować swojej najbliższej przyjaciółce dowód dozgonnej przyjaźni? Bransoletki przyjaźni z nici typu mulina będą doskonałym sposobem na unikatowy i niezapomniany upominek dla wybranka serca lub najlepszej przyjaciółki. Moda na bransoletki przyjaźni wykonywane z muliny pojawił się w Stanach Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych XX w. Trend na zaplatanie kolorowych mulinowych bransoletek następnie przywędrował do Ameryki Środkowej, by w latach 90. bransoletki podbiły serca wszystkich nastolatków w Europie i innych zakątkach świata.

  Muliny w formie bransoletek królowały dość długo, czasem przemijały, by na nowo powrócić do łask. Obecnie możemy mówić coraz śmielej o powrocie bransoletek przyjaźni wykonywanych z muliny. Jednym z prostszych przykładów techniki wykonywania bransoletek z muliny jest popularna makrama, czyli sztuki wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Tego typu plecionki z muliny są prezentami od serca, bo robione są wyłącznie metodą handmade. Czyż nie jest przyjemnie otrzymać własnoręcznie przygotowaną bransoletkę? Chyba nie ma nic lepszego niż dedykowany specjalnie nam uroczy drobiazg w formie bransoletki. Trudno o lepszy wyraz uczuć i przywiązania.

  Muliny - dla amatorów robótek ręcznych

  Jeśli z pasją tworzysz niesamowite własnoręcznie wykonane ozdoby, elementy garderoby, torebki, a nawet biżuterię, z pewnością docenisz funkcjonalność nici, jakimi są muliny. Muliny pozwalają na ręczne wykonanie wspomnianych bransoletek przyjaźni, ale też plecionych pasków do letnich sukienek, wykończeń garderoby w postaci rękawów czy ozdób kołnierzyka, a także elementów biżuterii, np. wisiorków. Wielobarwne metalizowane Muliny z powodzeniem mogą stanowić podstawę efektownych kolii. Nie ma nic lepszego niż samodzielnie wykonana biżuteria. Jak powszechnie wiadomo, produkty handmade są bardzo popularne i pożądane, ponieważ stanowią unikatowe i niepowtarzalne elementy kobiecego wizerunku. W sklepie Dresówka.pl oferujemy szeroką gamę nici, jakimi są muliny. Możesz wybrać spośród klasycznych pojedynczych egzemplarzy muliny, a także pokusić się o efektowny zestaw wielu kolorów tych wyjątkowych nici. Każdy zestaw zawiera pieczołowicie dobrane kolory pozwalające wykonać autorskie projekty w różnych paletach barw.

  Wielkim hitem