Menu
Blog
PL | GBP
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  1-48 of 52

  POLAR - WELUR - AKSAMIT

  Zapraszamy Was do kategorii, w której wszystkie materiały łączy cudowna miękkość i gładkość. Znajdziecie tu materiały bawełniane, wprost stworzone dla Najmniejszych (polary i welury bawełniane) ale także takie, z których uszyjecie oryginalne torby i plecaki (welury tapicerskie). Jeżeli szukacie alternatywy dla pluszu i futerka, która jest miękka, lekka, plastyczna, oddychająca i dobrze utrzymująca ciepło, to trafiliście idealnie!

  1-48 of 52

  DZIANINA WELUROWA NA METRY

  Choć niektórzy twierdzą, że nie jest materiałem, w którym dobrze jest wyskoczyć do miasta, trudno znaleźć garderobę, w której nie ma ani jednego ubrania z polaru. Powód? To proste: polar jest dzianiną, której zalety można wyliczać w nieskończoność. Dobrze reaguje na temperaturę i zmiany wilgoci, dzięki czemu świetnie nadaje się na zimę. Nie elektryzuje się i nie przylega do ciała. Jest wygodny i praktyczny – tak jak futro niedźwiedzi polarnych, na którym wzorowali się badacze, którzy już w późnych latach 70. opracowali materiał o nazwie „polartec”. Polar nieprzypadkowo wciąż należy do najpopularniejszych dzianin w branży odzieżowej, niezależnie czy mówimy o ubraniach na co dzień, czy o zaawansowanej odzieży dla himalaistów.

  Równie popularną i cenioną za swoje właściwości dzianiną jest welur. Nazywany często velvetem lub aksamitem, welur jest miękki, wyjątkowo delikatny i znakomicie przepuszcza powietrze. Welur jest dzianiną charakteryzującą się aksamitnym wierzchem i gładką lewą stroną. Jest plastyczny i przepięknie się układa. M.in. ze względu na te cechy welurową odzież można spotkać zarówno w drogich butikach, jak i popularnych sieciówkach. Welur jest również materiałem doskonałym do wykorzystania na potrzeby własnych prób krawieckich. Z powodzeniem mogą z nim pracować nawet nieco mniej zaawansowane, aspirujące krawcowe.

  Co uszyć z polaru i weluru?

  Lista ubrań, które można uszyć z polaru i weluru, jest długa. Dobrze jest mieć świadomość, że oba materiały można wykorzystać również do celów innych niż odzież (jakkolwiek to właśnie odzież jest najczęstszym przeznaczeniem polaru i weluru). Zarówno polar, jak i welur, często stosuje się do wytwarzania miękkich koców, poduszek i maskotek. Doskonałe do takich celów są np. dostępne w naszym sklepie kolorowe polary składające się w 80 proc. z bawełny. Gęste, plastyczne, miękkie, doskonale utrzymujące ciepło i bardzo lekkie – nasze polary cechuje wysoka jakość, którą docenisz przy samodzielnym wykonywaniu produktów dla dzieci. W naszym asortymencie znajdziesz polskie produkty, dlatego kupując polar lub welur w sklepie Dresówka.pl, wspierasz sprawdzonych rodzimych producentów!

  Jakie konkretne ubrania można uszyć, wykorzystując polar lub welur? Polski klasyk to polarowe bluzy. Myślisz, że najlepsze mają już za sobą? Błąd! Polarowe bluzy wracają do łask, choć tak naprawdę trudno mówić, że kiedykolwiek straciły na popularności. Są ciepłe, wygodne i doskonale się noszą – m.in. temu zawdzięczają swoją imponującą ponadczasowość. Podobnie jest z polarowymi spodniami. Oczywiście, polarowe spodnie to odzież sportowa, ale biorąc pod uwagę fakt, że współczesny dress code jest coraz luźniejszy, polarowe spodnie funkcjonują na równych zasadach z innymi. Docenisz je na jesienno-zimowym urlopie w górach lub w innych niezobowiązujących okolicznościach.

  Polarowe dodatki to must have sezonu zimowego. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się polarowe kominy. Są estetyczne, miękkie, ciepłe i dobrze się je nosi. Polarowe kominy są poważną konkurencją szalików. Ich welurowe odpowiedniki uchodzą za jeszcze bardziej eleganckie. Osobną kategorię stanowią polarowe czapki i rękawiczki, które w swoim asortymencie ma każdy szanujący się sklep górski i turystyczny. Oczywiście polarowe akcesoria zimowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla alpinistów. Możesz uszyć je samodzielnie i nosić każdego dnia. Zaletą polaru jest to, że nie elektryzuje się. Polar to prawdopodobnie najbardziej praktyczny zimowy materiał!

  Chcesz kupić polar lub welur w sklepie Dresówka.pl, ale nie wiesz, która dzianinę wybrać? Wybór ułatwi Ci dostępny w naszym sklepie próbnik. Próbnik zawiera kawałki poszczególnych materiałów o wymiarach ok. 7x5 cm. W jego skład wchodzą: aksamit, welur aksamitny, welur bawełniany, polar bawełniany, luna dzianina szlafrokowa i baranek. Dzięki próbnikowi wybierzesz materiał na miarę swoich potrzeb!

  + rozwiń opis