Menü
Blog
DE | PLN
0 0
  + show more
  FILTER
  Sort

  42 Artikel

  IGŁY DO MASZYN DO SZYCIA

  42 Artikel

  IGŁY KRAWIECKIE DO SZYCIA

  Igły wydają się prostymi akcesoriami, ale nie dajcie się zwieść. Istnieją różne rodzaje igieł, przeznaczone do różnych zastosowań. Igły domowe, igły do maszyn, igły rekomendowane do pracy z konkretnymi materiałami – warto wiedzieć, czego dokładnie się szuka. Wybór niewłaściwej igły może być opłakany w skutkach. Jeśli – przykładowo – kupimy niewłaściwą igłę do naszej maszyny, w najlepszym wypadku czeka nas ponowna wyprawa do sklepu po odpowiednią igłę. W najgorszym – uszkodzenie materiału, a nawet maszyny. Zbyt słaba igła może złamać się podczas pracy. To naprawdę czarny scenariusz.

  Igła powinna być zatem przede wszystkim dopasowana do naszego materiału. Dobrze dobrana igła pozwala osiągnąć nienaganny ścieg i wysoki komfort pracy. Warto zwracać uwagę na czubek igły, a także rozmiar oczka. Oczko igły nie może być za małe w stosunku do grubości nitki, jakiej zamierzamy użyć. Niekiedy wyznacznikiem tego, które igły są dla nas najbardziej odpowiednie, jest to, do pracy, z jaką maszyną zostały zaprojektowane. Igły do overlocka niekoniecznie będą nadawać się do pracy z innymi maszynami. Właśnie dlatego w sklepie Dresówka.pl dokładnie sprawdzamy oznaczenia naszych produktów, co w przypadku kategorii „Igły” ma znaczenie szczególne.

  Igły uniwersalne, do haftowania, a może do skóry?

  Nie masz jasno sprecyzowanych wymagań odnośnie doboru igieł? Rozumiemy to. Igły specjalistyczne nie są potrzebne każdemu. W takim wypadku możemy Ci polecić igły uniwersalne. Igły te nadają się do różnych rodzajów tkanin. Świetnym wyborem jest oferowany przez nas zestaw igieł TNI MIX. W jego skład wchodzi 10 sztuk igieł różnej grubości. Charakteryzuje je wysoka jakość wykonania oraz dokładność prowadzenia w trakcie szycia. Gładka powierzchnia igieł umożliwia szycie bez obaw o uszkodzenie materiału lub zerwanie nici. Wchodzące w skład zestawu igły są idealnym kompromisem pomiędzy stabilnością a elastycznością. Praca z nimi to prawdziwa przyjemność!

  Masz już zakupiony materiał i chcesz coś z niego uszyć? Nie masz przeznaczonej do pracy z nim igieł? W naszym sklepie znajdziesz je, niezależnie czy chodzi o jersey, stretch, czy jakikolwiek inny materiał (lista jest naprawdę długa!). Szczególnie polecamy igły renomowanej firmy Schmetz. Częstym wyborem jest najwyższej jakości zestaw igieł Schmetz do stretchu i dzianin. Zestaw zawiera pięć igieł, które nadają się do materiałów elastycznych, jak i do delikatnych dzianin. Ich czubek jest zakończony średnią kulką. Dzięki specjalnej konstrukcji oczka wchodzące w skład zestawu igły zapobiegają przepuszczaniu ściegów w przypadku elastycznych materiałów, co znacznie ułatwia pracę z nimi.

  Osobną kategorię stanowią igły do haftowania. Je również posiadamy w naszym asortymencie. Tu wiele zależy od tego, jaki rodzaj haftu Cię interesuje. Do haftu krzyżykowego wykorzystuje się igły tępo zakończone. Znajdziesz je np. w zestawie firmy Sullivans oferowanych przez nasz sklep (Zestaw igieł do haftu tępych). W skład zestawu wchodzi sześć igieł. Igły są hartowane, stabilne i nie wyginają się, a ich tępe końcówki zapobiegają ranieniu palców. Dzięki oszlifowanej i niklowanej powierzchni nie zacinają się podczas przechodzenia przez materiał. Doskonale ukształtowane ucho nie przecina nici. Warto jednak pamiętać, że nie do każdego rodzaju haftu nadają się igły tępo zakończone. Wolisz haft wstążeczkowy? Jeśli tak – lepiej będzie sięgnąć po igły z ostrym czubkiem, które także posiadamy w naszej ofercie.

  W sklepie Dresówka.pl zaopatrzysz się również w igły do zadań specjalnych. Igły do skóry, igły do szycia nićmi metalicznymi, igły do przeciągania gumy – wszystkie je kupisz w sklepie Dresówka.pl. Chcesz, by Twoje igły zawsze były ostre i gotowe do pracy? Pamiętaj, aby przechowywać je w dołączonych opakowaniach. W ten sposób długo będziesz cieszyć się ich właściwościami!

  + show more