Menü
Blog
DE | PLN
0 0
  + show more
  FILTER
  Sort

  1-48 von 122

  NAPY i ZATRZASKI

  1-48 von 122

  OZDOBNE NAPY

  Praktyczne, uniwersalne i łatwe w użyciu – napy są nieocenione, gdy przychodzi do wykończenia odzieży. Metalowe lub (rzadziej) plastikowe zatrzaski, które określa się jako napy, świetnie sprawdzą się jako zapięcia kurtek, kombinezonów i mundurów. Mniejsze napy, tzw. springi, wykorzystasz przede wszystkim wtedy, gdy postanowisz uszyć ubranko dla dziecka. Springi idealnie pełnią funkcję zapięć w odzieży dziecięcej, np. w bluzeczkach, body i innych elementach garderoby malucha. Naszym klientom oferujemy napy i springi wykonane z różnych metali oraz z plastiku. W kategorii „Napy” sklepu Dresówka.pl znajdziesz przeszło 200 różnych produktów? Dużo? To jeszcze nie koniec: nasz asortyment stale rośnie!

  Czy mocowanie nap jest skomplikowane? Absolutnie nie! Napy należą one do najbardziej bezproblemowych akcesoriów, trzeba jednak mieć świadomość, że ich mocowanie wymaga specjalnego narzędzia. Chodzi o napownicę (praskę kaletniczą), proste urządzenie, wyglądem nieco przypominające kombinerki. Napownica umożliwia przytwierdzanie nap do dowolnego materiału. Istnieją różne rodzaje napownic: jedne są przeznaczone do nap plastikowych, inne zaś pozwalają mocować napy metalowe. Oba rodzaje znajdziesz w sklepie Dresówka.pl. W naszym asortymencie posiadamy wysokiej jakości, proste w obsłudze napownice. Szczególnie polecamy doskonałą napownicę marki PRYM pozwalającą mocować napy metalowe, plastikowe, springi, oczka i nity. Oferowana przez nas napownica posiada końcówki do robienia dziurek (szczegóły w dołączonej instrukcji).

  Jak działają napy i gdzie można je wykorzystać?

  Napy składają się z części wewnętrznej i zewnętrznej. Część zewnętrzna to gniazdo zatrzasku. Mocuje się je bezpośrednio do odzieży. Część wewnętrzna to natomiast podobnie mocowana główka. Razem obie części nap gwarantują solidne połączenie wybranych części ubrań. Napy mogą też występować jako zapięcia w obuwiu lub rękawiczkach. Możne przytwierdzać je do różnych materiałów, również do skóry, stąd też są powszechnie stosowane przy tworzeniu wysokogatunkowej galanterii skórzanej. Napy stosuje się np. jako zapięcia w torebkach, torbach na ramię, neseserach i portfelach. Wykorzystuje się je również do produkcji parasolek. Innym popularnym zastosowaniem nap są plecaki.

  Napy przede wszystkim wykorzystuje się w branży odzieżowej. W ostatnich latach napy często traktuje się stricte jako ozdobę, co odzwierciedlają nowoczesne, autorskie koncepcje projektantek mody niezależnej. Mimo to walory funkcjonalne nap są niezaprzeczalne. Napy uchodzą za wygodniejsze zapięcia niż guziki. Wykorzystuje się je zarówno w odzieży codziennej, jak i sportowej, gdzie wygoda i możliwość ekspresowego zapięcia są szczególnie istotnymi zaletami. Napy często spotyka się w sportowych kurtkach, bluzach, a także w dresowych spodniach (również tych oferowanych przez wiodących producentów). Napy – zarówno te metalowe, jak i plastikowe – są trwałe, wytrzymując wielokrotne zapinanie i odpinanie. Pod tym względem przewyższają często odrywające się guziki.

  Oprócz nap w kategorii „Napy” oferujemy również inne produkty. To np. oczka metalowe, posiadające szerokie spektrum zastosowań. Świetnie nadają się, by wykończyć otwory zrobione w materiale, tworząc przelotki dla sznurków (w torebce, spodniach lub innym projekcie). Kategoria „Napy” to też nity kaletnicze, które dowolnie można mocować na wierzchniej stronie ubrania, jak i obuwia. Nity kaletnicze mogą być traktowane jako ozdoba lub zabezpieczenie danych wyrobów. W naszym sklepie można zakupić ponadto metalowe uszy do toreb i inne akcesoria kaletnicze.

  Posiadamy napy w różnych kolorach i z różnych materiałów. W naszym sklepie kupisz solidnie wykonane taśmy nap oraz springi przeznaczone do delikatnych materiałów, takich jak jersey. Szukasz nap w kształcie serc (np. do wykończenia ubranka dla dziecka?) Je również znajdziesz w sklepie Dresówka.pl. Jeśli szukasz nap i produktów pokrewnych, koniecznie sprawdź nasz sklep!

  + show more