Menü
Blog
DE | PLN
0 0
  + show more
  FILTER
  Sort

  36 Artikel

  WASHABLE KRAFT PAPER

  36 Artikel

  ELASTYCZNY PAPIER ODPORNY NA PRANIE

  Ci, którzy nie wiedzą o istnieniu materiału, jakim jest kraft papier, mogą być zaskoczeni faktem, że z papieru da się cokolwiek uszyć, a tym bardziej że może to być coś naprawdę trwałego. Kraft paper nieprzypadkowo jednak stopniowo zdobywa coraz większą popularnośc. Z jednej strony jest materiałem wdzięcznym i stosunkowo mało wymagającym, pozwalającym uszyć wspaniałe dodatki nawet początkującym amatorkom krawiectwa, z drugiej zaś można go prać tak samo, jak pierzemy znane od lat tkaniny i dzianiny. Kraft paper, który oferujemy w sklepie Dresówka.pl, został poddany impregnacji lateksem, dzięki czemu jest wodoodporny i nie odkształca się podczas pielęgnacji. Bazą do produkcji naszego washable jest tzw. washable leather.

  Kraft paper/washable często występuje również pod nazwami CraftPap, SnapPap lub WashPapa. To materiał szczególnie ceniony przez wegan, którzy dbają o to, by materiały, jakie kupują, nie zawierały żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Kraft paper nie oznacza rezygnacji z walorów estetycznych. Wręcz przeciwnie – jego struktura wyglądem oraz w dotyku przypomina skórę. Oprócz tego, że washable można szyć i prać, jest to materiał o doskonałych właściwościach użytkowych. Jest trwały i elastyczny. Dzięki lateksowi ma dużą wytrzymałość, co ma znaczenie, kiedy zamierzamy wykorzystać kraft paper do stworzenia torby na zakupy. Shoperka wykonana z tego materiału nie zerwie się pod ciężarem większych zakupów!

  Washhable: papier inny niż wszystkie

  Kraft paper stwarza ogromne możliwości. Można na nim drukować, można go pokryć folią (folię idealną do pokrycia washable również znajdziesz w naszym sklepie) – możliwości są wręcz nieograniczone. Kraft paper można bezproblemowo łączyć z innymi materiałami, tworząc unikalne i bardzo efektowne projekty. Świetnie sprawdza się przy wykańczaniu elementów ozdobnych odzieży. Jest niezastąpiony jako materiał na wzmocnienia, łaty na łokciach czy kolanach, ale też jako baza do takich wyrobów tekstylnych, jak torby, portfele, aktówki czy nesesery. Kraft paper to doskonały sposób na dekorację ubrań i dodatków. Nieprzypadkowo coraz częściej sięgają po niego uznane projektantki mody alternatywnej, które poszukują takich materiałów, które wyróżnią ich prace, jednocześnie zaskakując i inspirując.

  Innym zastosowaniem washable, o którym nie można zapominać, jest introligatorstwo. Kraft paper jest idealny do oprawiania różnego rodzaju druków. Biorąc pod uwagę, jak bardzo przypomina skórę naturalną, można z niego wykonać imponujące okładki. Dodatkowym atutem washable jest możliwość drukowania na nim przy pomocy papieru transferowego. Grafiki można ponadto nanosić na kraft paper za pomocą farb lub flamastrów do tkanin. Stwarza to ogromne możliwości dla każdego zapalonego miłośnika sztuki introligatorskiej. Kraft paper łatwo daje się pociąć, dzięki czemu równie dobrze możemy wykonać z niego okładkę książki, jak i oprawę małego notesu. Wszystko w naszych rękach – dosłownie!

  Gdzie jeszcze znajduje zastosowanie kraft paper? Oprócz toreb, portfeli, kosmetyczek czy okładek książek i notesów, z washable można wykonać różnego rodzaju domowe dekoracje, a także – i to z pewnością zainteresuje miłośniczki sztuki krawieckiej w duchu domowego DIY – metki odzieżowe. Metki odzieżowe z washable można dopasować do swojego projektu, zarówno pod względem wielkości, jak i ich wyglądu. Wygraweruj lub nadrukuj na metkę z washable cokolwiek zechcesz i podkreśl hadmade'owy charakter swoich autorskich prac.

  W kategorii „Washable kraft paper” kupisz również materiał z korka naturalnego oraz paski korkowe, które idealnie sprawdzają się przy scrapbookingu, a także praktyczną cienką folię transparentną. Polecamy!

  + show more