Menu
Blog
PL | GBP
0 0
    Udostępnij wpis:

    SZELKI I PODKŁADKI POD OCZKA KALETNICZE

    Dziś zapraszamy na artykuł dotyczący kolejnych zastosowań washable kraft paper. Pokażemy Wam jak przy pomocy papieru oraz naszej nowości gumy do szelek uszyć fajne , proste szelki oraz zrobić ozdobne podkładki pod oczka kaletnicze...

    Zaczynamy od szelek...Jest to bardzo prosta i przyjemna praca :)

    Najpierw mierzymy dziecko, jeśli robimy szelki bez regulacji tak jak ja. Zmierzyłam centymetrem odległość od talii z przodu przez ramię do talii z tyłu. Teraz będzie trochę prostej matematyki :)

    To co wyszło należy podzielić na trzy odcinki szelek: góra szelek, która jest najdłuższa (wycinamy oczywiście dwie szelki), wstawka z papieru oraz krótszy dół szelek. Pamiętajmy, że nasze szelki to guma, nie mogą dziecku  spadać więc należy od górnych części trochę centymetrów odjąć (ja odjęłam 2 cm od każdej z szelek).

    Następnie dodałam do każdej z części szelek, oprócz wstawki z papieru po 4 cm ( 3 cm na zawinięcie na zapięciu i 1 cm na wszycie pomiędzy wstawkę z papieru).

    Tak wygląda układ moich szelek:

    Przyszywamy zapięcia zawijając gumę na dwa razy do wewnątrz (zaplanowałam na to 3 cm gumy)

    Pozostaje nam przyszyć środkową część szelek wyciętą z washable kraft paper. Dobieramy odpowiedni kolor nici, układamy części jak na zdjęciu poniżej, spinamy i zszywamy.

    Szelki gotowe...

    Kolej na podkładki pod oczka kaletnicze.

    Washable kraft paper doskonale się do tego celu nadaje. Pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale również stabilizuje oczka  przed wypadnięciem. Zwykle pod oczka stosuje się flizelinę, po użyciu washable kraft paper nie trzeba nic więcej. 

    Dla mnie to najfajniejsza i najpraktyczniejsza  rzecz pod oczka.

    Przy okazji robienia tutorialu na temat papieru i oczek uszyłam krótkie spodenki z naszej tkaniny len+wiskoza. Są to najprostsze na świecie baggy z Ottobre 1/2017, zostały one skrócone i lekko poszerzone w nogawkach.

    Pokrótce opisze Wam również jak powstały spodenki.

    Wykroiłam przód oraz tył spodenek, spięłam i zszyłam po bokach oraz w kroku

    Następnie przygotowałam pas długością  równy obwodowi talii i szeroki na 7 cm. Zszyłam go na krótszym boku. 

    Wyznaczyłam sobie środek pasa pionowo (szew będzie idealnie z tyłu), wyznaczyłam też linię poziomą przebiegającą również przez środek (to będzie złożenie tunelu na gumkę).

    Wycięłam dwa małe kwadraciki z washable kraft paper (bok około 1,5 cm), ułożyłam w odpowiedniej odległości od obu linii, nie spinałam szpilkami, bo wtedy w papierze zostają ślady

    Przytrzymując ręką kwadraty przyszyłam je w odpowiednich miejscach średni długim ściegiem prostym.

    Potem przycięłam rogi i nadmiar papieru wystający za dużo poza szew (nie trzeba tego robić, ale dla mnie ma to wpływ na fajniejszy wygląd podkładek.

    Teraz należy dokładnie pośrodku przyszytych kwadratów zrobić dziurki (używam dziurkacza i potem jeszcze powiększam dziurki, aby przeszło przez nie oczko 5 mm)

    Dokładną instrukcję nabijania oczek kaletniczych znajdziecie tutaj <KLIK>

    Na koniec składamy  pas na pół wzdłuż dłuższego boku,  przyszywamy do spodenek, wciągamy gumę i . . . to wszystko :)

    No i oczywiście na samym końcu podwijamy nogawki spodenek ;)

    Nie zapomnij ocenić wpisu!
    Wybierz ilość gwiazdek:
    Poprzedni Następny

    Komentarze (0)

    Aby dodać komentarz, musisz być zalogowanym klientem sklepu.

    kliknij tu aby się zalogować