Menu
Blog
EN | GBP
0 0
  + show more
  FILTER
  Sort

  2 Item(s)

  2 Item(s)

  Chwosty – wszechstronny element dekoracyjny

  Chwosty znane są pod wieloma nazwami. Chwosty, dydnadełka, a także chwasty, kity i frędzle funkcjonują w naszym życiu już od dawna. W ok. XVII-XVIII-wiecznej Polsce chwosty były elementem ubioru wysokich klas społecznych (posiadanie chwosta oznaczało przynależność do szlachty). Chwosty pełniły także funkcję wyróżniania stopni oficerskich. W tej roli pojawiały się m.in. na mundurach pruskich, ale stosowane były także np. w jeździectwie i kawalerii. Tego typu elementy ozdobne były wykorzystywane również jako element niektórych strojów religijnych – sznury przy strojach zakonników wieńczone były właśnie chwostami. Ponadto chwosty były przypinane do pasa jako element stricte ozdobny, stanowiły także dolne wykończenie bardziej wyrafinowanych szamerunków stosowanych w niektórych mundurach wojskowych. Frędzle zdobiły habity, czapki i zasłony. Na przestrzeni wieków ten rodzaj ozdób i ich wachlarz zastosowań znacząco ewoluowały, a ich pierwotne zastosowanie wręcz odeszło w zapomnienie.

  Chwosty jednak nie zniknęły. Wiele lat temu na dobre zagościły w produkcji biżuterii i innych wyrobów. Chwosty pojawiają się na wybiegach oraz stanowią główne elementy ozdobne w projektach znanych projektantów i projektantek mody. Bliskie stały się również rękodzielnikom. Skąd taka popularność tego typu elementów dekoracyjnych? Chwosty mogą być wykorzystywane w wielu technikach, ponieważ są stosunkowo tanie i dziecinne proste w montażu, a przy tym niezwykle efektowne i urokliwe.

  Chwosty w sklepie Dresówka.pl

  Chwosty, czyli po prostu ozdobne frędzle, są doskonałym elementem do zdobienia wszelkiego rodzaju tekstyliów wyposażających wnętrza naszego domu. Znakomicie prezentują się jako element dekoracyjny zasłon czy firan w oknach. Pojedyncze lub podwójne chwosty z powodzeniem mogą być świetnym dodatkiem do przyozdobienia poduszek, a także narzut, koców, a nawet brzegów obrusów. Sprawdzą się doskonale jako dekoracyjny element bardzo modnego wnętrzarskiego stylu boho. Chcesz odmienić stary, nudny abażur? Przyszyj kolorowe chwosty, a na pewno zobaczysz efekt!

  Gdzie jeszcze zastosowanie znajdują chwosty? Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić nowoczesne i modne kolczyki, naszyjniki czy bransoletki, z pomocą przychodzą chwosty. Te kolorowe sznureczki zawojowały świat trendów biżuteryjnych, i nie można już sobie wyobrazić, by miłośniczka mody nie miała w swojej szkatułce choćby jednej pary kolczyków wykonanych z chwostów. Ponadto świetnie prezentują się też w połączeniu z sutaszem, koralikami lub drewnem. Szybko i łatwo łączą się z innymi elementami, więc stanowią dobry sposób na różnego rodzaju ręczne ozdoby. W bogatej ofercie chwostów na Dresówka.pl z pewnością znajdziesz coś dla siebie i stworzysz niesamowity prezent biżuteryjny dla bliskiej osoby – wyjątkowy naszyjnik z chwostem, bransoletki zdobione w maleńkie chwościki lub pięknie kolczyki. Niezwykle szykowną propozycją dla fanek nonszalanckich i luźnych zestawów ubrań w stylu boho są torebki z chwostami. Wyglądają bardzo efektownie i sprawią, że z taką torebką na pewno nie przejdziesz niezauważona. Jeśli z kolei nie wiesz co zrobić ze starą nudną torebką, po prostu doszyj do niej kilka chwostów i ciesz się nową, całkowicie odmienioną torebką!

  Chwosty jako element zdobniczy butów? Dlaczego nie! Koniec z klapkami czy sandałami, które ma każdy. Bądź oryginalna i spraw sobie unikatowe obuwie. Nasze mocne, wyraziste chwosty z pewnością utrzymają się na obuwiu. Bardzo pięknym i delikatnym dziewczęcym uzupełnieniem letniej stylizacji będą balerinki z chwostem.

  Do czego jeszcze wykorzystać można chwosty? Ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Sky is the limit! Odwiedź sklep Dresówka.pl, poszukaj odpowiednich dla siebie frędzli i ciesz się możliwością odmiany niezliczonej ilości rzeczy w swoim mieszkaniu i stylizacji. Proponujemy eleganckie, doskonałej jakości chwosty!

  + show more