Menu
Blog
EN | GBP
0 0
  + show more
  FILTER
  Sort

  28 Item(s)

  TAŚMA SUWAKOWA

  28 Item(s)

  TAŚMA SUWAKOWA ZAMEK NA METRY

  W sklepie Dresówka.pl oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości taśm suwakowych. Nasze taśmy zamkowe charakteryzują się dużą odpornością na rozerwanie, równomiernym wymiarem spirali i trwałym ubarwieniem, dzięki czemu z powodzeniem możemy stosować je wtedy, gdy chcemy uszyć coś, co w założeniu ma posłużyć nam przez lata. Każda taśma suwakowa z naszego sklepu prezentuje bezkompromisową jakość wykonania, dlatego z powodzeniem można użyć dowolną z nich jako alternatywę dla guzików, nap i zatrzasków. Dokładnie sprawdzamy każdy produkt, który włączamy do naszego asortymentu, dzięki czemu możesz polegać na naszych taśmach zamkowych bez obaw o to, że zawiodą w najmniej odpowiednim momencie.

  Nasza oferta obejmuje różne rodzaje taśm suwakowych. Potrzebna Ci taśma suwakowa żyłkowa, żyłkowa dekoracyjna, taśma suwakowa kostkowa, kryta, a może wodoodporna? W naszym bogatym asortymencie znajdziesz każdy z wymienionych rodzajów. Posiadamy taśmy zamkowe w różnych kolorach, tak by dobór odpowiedniej do danego projektu nie przysparzał problemów. Każda taśma suwakowa dostępna w sklepie Dresówka.pl jest sprzedawana na metry. Kup dokładnie taką długość wybranej taśmy, jaka jest Ci potrzebna. W razie potrzeby do każdej taśmy możesz dokupić u nas również suwak. W celu ułatwienia wyboru propozycje suwaków pasujących do danych taśm wyświetlają się pod stroną danego produktu.

  Taśmy zamkowe dla każdego

  Taśma suwakowa to rozwiązanie niebywale uniwersalne i wygodne. Każdy ma co najmniej kilka ubrań lub innych wyrobów tekstylnych, w których taśma suwakowa znakomicie zdaje egzamin, ale nie każdy wie, jaka jest geneza. Pierwsze zapięcia przypominające taśmę zamkową wynaleziono w. XIX w., ale nie od razu zaczęto je stosować na szeroką skalę. Współczesna taśma suwakowa, czyli dwa rzędy plastikowych lub metalowych ząbków, naprzemiennie tworzących zapięcie po zaciągnięciu suwaka, to wynalazek już z XX w. Taśmę zamkową, jaką znamy obecnie, opracował szwedzki inżynier Gideon Sundback. Jego patent początkowo wykorzystywano przy produkcji kombinezonów lotniczych i łączenia płótna samolotowego. Szeroką popularność taśma suwakowa zdobyła w latach 20. i 30. XX w.

  Dziś taśma suwakowa to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań w branży odzieżowej. Oczywiście, istnieją spodnie jeansowe z zapięciem na metalowe guziki, ale to właśnie jeansy są ubraniem, które najtrudniej wyobrazić sobie bez taśmy suwakowej. Rozporki z taśmy zamkowej są wygodne, niezawodne i pozwalają na natychmiastowe rozpinanie i zapinanie. Z tych samych powodów taśma suwakowa to standard, jeśli chodzi o produkcję kurtek i zapinanych kamizelek lub bluz. W przypadku kurtek sportowych świetnie sprawdza się taśma suwakowa wodoodporna z wodoszczelnym spiralnym zamkiem w metrażu. Ją również kupisz w sklepie Dresówka.pl.

  Taśma suwakowa może być też ozdobą. Spójrz na popularne ramoneski. W ich przypadku sporych rozmiarów taśmy zamkowe mają za zadanie nadać ramonesce bardziej zadziornego i agresywnego wyglądu (nieprzypadkowo ramoneska to ulubiony wybór rockmanów i metalowców). Taśma zamkowa coraz częściej wykorzystywana jest również przez projektantki zajmujące się tworzeniem odzieży artystycznej. Do takich zastosowań często sięga się po specjalną taśmę z ząbkami wykonanymi z drewna. My w naszej ofercie również posiadamy taśmy suwakowe przeznaczone do dekorowania ubrań. Polecamy je sprawdzić!

  Niezależnie czy produkujesz ubrania na sprzedaż jako zawodowa krawcowa, czy po prostu lubisz szyć, spełniając się poprzez własnoręczne wykonywanie ubrań – w obu przypadkach taśma suwakowa prędzej czy później okaże się niezbędna. Wybierz jedną z najlepszych taśm zamkowych oferowanych przez sklep Dresówka.pl!

  + show more