05/05/2021
| w kategorii:Pożeracz piżam
Pożeracz piżam to projekt, który powstał po to, by rodzice nie słuchali codziennie okrzyków: "Mamo! Gdzie jest moja piżama?!". Henryk, Laura, Zenek i cała grupa wesołych stworków czeka cierpliwie, by w swoich paszczach przechowywać bezpiecznie dziecięce piżamki w ciągu dnia. Uwielbiają się przytulać, a dzięki magnetycznym łapkom nie puszczają łatwo swego uścisku pełnego miłości. Uważajcie jednak. Z pozoru niewinni, ale uwielbiają pomagać dzieciom w przemycie słodyczy od dziadków. Możecie też potraktować pożeracza jako zabawkę edukacyjną. Dzięki umieszczonym w łapkach magnesom możecie wytłumaczyć dziecku podstawy magnetyzmu. Przy okazji odkryjecie wszystkie metalowe przedmioty w domu (u mnie hitem okazały się profile metalowe w ścianach). Przekonani? To do dzieła. Poniższy tutorial pokaże, jak z kawałka materiału rodzi się przyjaciel dzieci.
Będziesz potrzebować:
- zestawu ze sklepu Dresowka.pl
- maszyny do szycia
- nożyczek
- klamerek lub szpilek
Wytnij wszystkie elementy z materiału.
Z tkaniny bawełnianej przygotuj 4 prostokąty o wymiarach ok. 10 x 15 cm każdy.
Weź jeden prostokąt z tkaniny bawełnianej, złóż go na pół i przeszyj go w dwóch miejscach, aby między przeszyciami zostało ok. 2cm (patrz rysunek poniżej).
Następnie do powstałej “kieszonki” wsadź magnes i przeszyj od góry, by magnes nie wypadł.
Zrób to samo z pozostałymi 3 magnesami. UWAGA! Magnes będzie się przyciągał do metalowych elementów maszyny, ale dasz radę.
Przyszyj kieszonki z magnesami do przedniej części łapek. UWAGA! Zwróć uwagę na polaryzację magnesów - powinny być wszyte w ten sposób by rączki i nóżki przyciągały się parami. Polecam przy szyciu elementy układać w ten sposób, by magnes był możliwie na samej górze, a poniżej warstwy materiału. W ten sposób zmniejszy się nieco siła przyciągania magnesu do maszyny.
Połącz przód łapek z tyłem (wszystkie 4 kończyny). Złóż je prawą stroną do prawej, zszyj z trzech stron (pomijając miejsce, w którym będą przyszywane do korpusu).
Wypełnij kończyny kulką silikonową. Proponuję nie wypełniać ich za mocno, bo z lekko giętkimi łapkami jest więcej zabawy.
W zależności od wybranego modelu przygotuj uszy / rogi / ogon / skrzydła. Złóż poszczególne elementy prawą stroną do prawej i zszyj wkoło (pomijając miejsce, w którym będą przyszywane do korpusu). Wypełnij elementy kulką silikonową (w przypadku jednorożca lub renifera nie wypełniaj uszu, przed wszyciem złóż je na pół).
Przyłóż taśmę suwakową do górnej części przodu prawą stroną do prawej i przyszyj wzdłuż.
Przyłóż dolną część przodu do drugiej strony taśmy suwakowej i przyszyj wzdłuż.
Przygotuj wnętrze buzi (dzianina gładka dołączona do zestawu). Przyłóż krótszy bok prawą stroną do lewej strony taśmy suwakowej (jak na zdjęciu) i przyszyj wzdłuż.
Z drugim bokiem zrób to samo.
Załóż suwak na taśmę suwakową.
Złóż wnętrze kieszeni w ten sposób, by na górze było ok ⅓ materiału, a pozostałe ⅔ poniżej zamka (jak na zdjęciu). Przyszyj z obu stron.
Przypnij ręce oraz nogi, pamiętając o ułożeniu ich w ten sposób, by przyciągały się wzajemnie parami. Proponuję takie ułożenie, by łapka prawa przyciągała się do lewej łapki, prawa nóżka do lewej nóżki, prawa łapka do prawej nóżki i lewa łapka do lewej nóżki.
W zależności od wybranego modelu przyszyj rogi / uszy w szwie. Naszyj skrzydła / ogon na “plecach”. Ogon możesz przyszyć ręcznie lub zrobić lekkie nacięcie wzdłuż na dole na środku, złożyć prawą stroną do prawej i wszyć w powstałym szwie.
Przyłóż tył do przodu i zszyj wkoło, pozostawiając otwór na wywinięcie materiału.
Obróć na prawą stronę, wypełnij całość kulką silikonową. Proponuję nie wypychać za mocno, by później do buzi można było schować skarby.
Zszyj otwór ręcznie ściegiem krytym.
Gotowe.
Katarzyna Kotlarczyk
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowanym klientem sklepu.
kliknij tu aby się zalogować