Menu
Blog
EN | GBP
0 0
  Share post:

  Zwiewna bluzka oversize

  W ofercie sklepu Dresówka.pl pojawił się niedawno zestaw, przy pomocy którego można uszyć zwiewną bluzkę z szyfonu. Jest to projekt, który można śmiało uznać za letni must have. Bluzka ma uniwersalny rozmiar, który wygląda świetnie zarówno na osobach niskich, jak i wysokich, iXeSkach i iXeLkach, małych i dużych biustach (testowały ją wszystkie dresówkowe modelki i każda czuła się w niej świetnie). Uszyte bluzki zwiedziły już plaże, biura, imprezy rodzinne i wiele miejsc, w których budziły westchnienia zazdrości ;)

  Teraz kolej na Was! Dość wymówek! Kończymy z "nie umiem", "nie potrafię", "nie szyłam z szyfonu", "boję się tkanin", "nie mam overlocka". W poniższym wpisie pokażę Wam, że uszycie bluzki zajmuje mniej czasu niż.. jej wycięcie! Do dzieła!

  Potrzebować będziecie:
  - gotowego zestawu na bluzkę, w którym znajdziecie nadrukowany na materiale wykrój
  - ostrych nożyczek
  - ostrych szpilek lub klamerek
  - maszyny wielofunkcyjnej (polecam szyć cienką, ostrą igłą uniwersalną)

  Bluzkę można uszyć używając overlocka, zabezpieczyć brzegi ściegiem rolującym, zygzakiem, czy na przykład delikatnie opalając. Ja proponuję jednak najprostsze, a zarazem niezwykle efektowne rozwiązanie - użycie szwu francuskiego.

  zwiewna_bluzka_oversize

  1. Na początek wytnij elementy bluzki i sczep ze sobą przód i tył LEWĄ STRONĄ DO LEWEJ. Używaj ostrych szpilek lub klamerek, uważaj, żeby nie zaciągnąć materiału. "Szpilkuj" gęsto.

  Szyfon jest materiałem niezwykle kapryśnym. Polecam łączyć go, rozpoczynając od dekoltu w kierunku rękawów, następnie od dołu w kierunku pachy. Wszelkie nierówności można spokojnie dociąć i wyrównać, bluzka nie straci przez to fasonu.

  zwiewna_bluzka_oversize

  2. Zszyj ze sobą elementy, szyjąc po prawej stronie materiału. Polecam zrobić to na około 0,5cm od brzegu. Pamiętaj, żeby równo naciągać obie warstwy materiału.

  zwiewna_bluzka_oversize

  3. Pod pachami na łukach zrób nacinki.

  zwiewna_bluzka_oversize

  4. Odwróć bluzkę na lewą stronę i przeszyj materiał około 0,7- 1cm od brzegu. W ten sposób szew zostanie całkowicie ukryty.

  zwiewna_bluzka_oversize

  zwiewna_bluzka_oversize

  5. Chociaż szyfon jest niezwykle lejący, delikatny, to również bardzo wiele wybaczy. Możesz więc pozwolić sobie na małe odstępstwo i darować sobie obszywanie dekoltu czy wykonanie obłożenia. Tym razem, ciesząc się, że to już prawie koniec, a plaże czekają, dekolt wykończ dokładnie tak samo jak dół oraz rękawy bluzki, czyli podwijając na dwa.

  Pamiętaj jednak o tym, aby spasować kierunek szwów w całej bluzce.

  zwiewna_bluzka_oversize

  Brzegi bluzki najpierw podwiń na raz, sczep szpilkami/klamerkami, następnie podwiń na dwa, sczep dokładnie i przeszyj przy brzegu podwinięcia.

  zwiewna_bluzka_oversize

  Prawda, że proste?

  Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko śmiało iść przez lato i z dumą mówić wszystkim - sama to uszyłam!

  zwiewna_bluzka_oversize

  Owocnego szycia! Koniecznie pochwalcie się nam efektami!

  Małgorzata Michalewska

  Do not forget to rate this post!
  Choose the amount of stars:
  Previous Next

  Post Comments (0)

  To add a comment, you must be a registered customer.

  click here to log in