Menu
Blog
EN | GBP
0 0
  + show more
  FILTER
  Sort

  13 Item(s)

  PLUSH MINKY

  Welcome to our soft and fluffy section. You can find here warm and cosy plush and fur, characterized by lightness and unusual softness. We have many interesting propositions, starting with minky in different versions, through bathrobes knitwear finishing with woolen textiles. Products in this department are well maintaining warmth and have a wide range of applications, from sewing to clothing, through accessories, appendages and toys

  13 Item(s)

  PLUSZ MINKY, MIĘKKA TKANINA

  Plusz jest niesamowicie miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem. Materiał plusz znakomicie sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Jak przystało na plusz, dzianiny pluszowe z naszego sklepu są wyjątkowo uniwersalne. Nie każdy ma świadomość, że plusz jest materiałem znanym od wielu stuleci. Wprawdzie odkryli go Hindusi, ale już w XII w. pojawił się w Europie. Do Polski dotarł nieco później, bo w XVII w., jednak na osiągnięcie popularności potrzebował kolejnego stulecia. Spektrum jest zastosowań już wówczas było bardzo szerokie i nie ograniczało się wyłącznie do wytwarzania ubrań.

  Za co kochamy plusz? Materiał plusz cechuje się wysoką przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu jest niesamowicie przewiewny. Plusz ponadto posiada wysokie właściwości termoizolacyjne, co ma znaczenie w chłodne dni. Nie ma nic lepszego niż owinąć się w ciepły, miękki pluszowy koc w zimowy wieczór. Plusz znakomicie tłumi dźwięki i redukuje zjawisko pogłosu, dzięki czemu sprawdzi się jako materiał regulujący akustykę, np. na scenach muzycznych, w klubach czy garażach. Materiał plusz nadaje niesamowitej przytulności wszystkim wnętrzom, dlatego doskonale nadaje się do dziecięcych pokojów. Plusz sprawdza się także w obiektach użyteczności publicznej. Po odpowiedniej impregnacji plusz staje się trudnopalny. Ponadto jest materiałem niesamowicie odpornym na zniszczenie materiałem, łączy w sobie delikatność z wytrzymałością, dlatego jest tak uniwersalny i popularny.

  Plusz – materiał idealny na co dzień

  Plusz ma wszechstronne zastosowanie również jako materiał dziecięcy. Znakomicie nadaje się zarówno do produkcji różnego rodzaju koców, jak i poduszek, mięciutkich pluszaków, maskotek i zabawek. Miękki materiał plusz doskonale sprawdzi się także jako materiał do wykonania ciepłych szlafroków i ubrań dziecięcych. Dostępny w sklepie Dresówka.pl plusz świetnie sprawdzi się także jako materiał na różnego rodzaju domowe dekoracje. Szeroka gama kolorów pluszu pomoże Ci stworzyć piękne, ciepłe i miękkie narzuty na sofy, fotele, koce, a nawet poszewki na poduchy i kołdry, które okażą się niezastąpione w zimowe noce!

  Plusz ma wiele różnych zastosowań, dlatego występuje wiele jego rodzajów. Możemy wybierać z szerokiej gamy materiałów: od polaru, przez frotę aż do wszelkiego typu pluszowych futerek. Materiał plusz produkowany jest z miękkiej i bardzo puszystej przędzy. Plusz przez wiele stuleci uznawany był za produkt luksusowy dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi. Jego ciepła i miękka struktura powoduje, że jest bardzo uniwersalny, zastosowanie znajduje praktycznie wszędzie. Materiał plusz daje uczucie komfortu, potęguje wrażenie przytulności i ciepła, dlatego doskonale sprawdza się podczas zimowych wieczorów.

  Warto podkreślić, że materiał plusz znakomicie sprawdzi się we wszelkiego typu obiektach użyteczności publicznej, takich jak: kina, teatry, sale koncertowe czy widowiskowe, sale konferencyjne, bary, restauracje, domy kultury, muzea, obiekty historyczne etc. Plusz dzięki swoim niesamowitym właściwościom jest materiałem, który z powodzeniem może być stosowany jako zasłony, kotary czy tkaniny obiciowe. Plusz dzięki swoim dźwiękochłonnym właściwościom skutecznie wycisza i wydatnie poprawia akustykę pomieszczeń.

  Plusz to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów, jaki możesz znaleźć w ofercie sklepu Dresówka.pl. Plusz znakomicie tłumi hałas, jest trudnopalny, odporny na ścieranie, przewiewny. Plusz tworzy niesamowity kameralny nastrój i poprawia komfort przebywania w pomieszczeniu. Należy pamiętać, że materiał plusz potrzebuje szczególnej pielęgnacji, byśmy mogli przez długi czas cieszyć się jego niesamowitą delikatnością i miękkością, dlatego zaleca się pranie ręczne w niskiej temperaturze (maksymalnie do 30 stopni Celsjusza) z dodatkiem płynu do tkanin delikatnych.

  + show more