Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  Udostępnij wpis:

  Bio rewolucja z Dresówka.pl - Organiczny single jersey

  BIO REWOLUCJA w Dresówka.pl - Etap II 
  Razem z nami dokonujesz mądrego wyboru!
  #ekoszycie

  Z dumą i radością informujemy, że do naszej kolekcji materiałów organicznych dołącza bawełniany single jersey z nadrukiem!

  Jesienią zrobiliśmy pierwszy krok wprowadzając organiczną dresówkę pętelkową jako standardowy materiał w naszej drukarni. Teraz czas na krok następny.

  Drukowany single jersey z elastanem to od lat Wasz ulubiony materiał w sezonie wiosna-lato. Od teraz będziemy produkować go wyłącznie w wersji organicznej!
  Nasza metoda nadruku jest również, jako jedyna na rynku, zgodna ze standardami produkcji ekologicznej.


  A czemu tak się tym chwalimy i czemu to ważne?

  W skrócie sytuacja wygląda tak:

  Produkcja bawełny odpowiada za bardzo znaczący udział w zanieczyszczeniu środowiska. Mówi się nawet, że zajmuje w tym niechlubnym rankingu miejsce drugie, ustępując tylko przemysłowi ciężkiemu. Wszystko przez pęd do wytworzenia jak najtańszego surowca, a co za tym idzie taniej odzieży w sieciówkach i dyskontach.

  Przemysłowa uprawa bawełny eksploatuje naturę i prowadzi wprost do katastrofy ekologicznej, degenerując również lokalną społeczność. Pestycydy stosowane przy takich uprawach nie tylko zanieczyszczają ekosystem, są także szkodliwe dla pracujących przy plantacjach ludzi.
  Warto nadmienić, że bawełna uprawiana jest najczęściej w regionach o najwyższym wskaźniku ubóstwa, a do produkcji często wykorzystywane są dzieci, a sama praca nosi znamiona współczesnego niewolnictwa.

  To jednak nie wszystko. Także w kolejnych etapach, tj. bielenie, farbowanie czy drukowanie zużywa się i zanieczyszcza ogromne ilości wody, szacunkowo od 7 do 29 tys litrów na każdy kilogram bawełny. I to dzieje się już tutaj, „u nas”, w Europie.


  Szyjąc, zamiast kupować w sieciówkach, robimy duży krok we właściwą stronę. Ubrania szyte na 
  miarę są zazwyczaj używane aż się nie zniszczą, częściej noszone, przekazywane dalej i bardzo rzadko wyrzucane. Teraz możesz zrobić o jeden krok dalej w zmienianiu świata na lepsze.

  Dlatego stawiamy na bawełnę organiczną. Jest to najlepsza, ekologiczna alternatywa dla materiałów, które znacie i kochacie.
  W skrócie: 
  -uprawiana z nasion nie modyfikowanych genetycznie, w sposób naturalny

  -bez użycia pestycydów i środków owadobójczych, dzięki czemu uprawa nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, ani nie wpływa negatywnie na zdrowie zajmujących się nią ludzi

  -ponad 50% niższe zużycie wody w procesie produkcji

  -uprawa i produkcja ściśle kontrolowana, bez wyzysku, z poszanowaniem praw pracowniczych


  -barwiona i drukowana w Polsce, w procesach zgodnych ze standardem produkcji ekologicznej

  Bawełna organiczna jest materiałem, którego powstanie jest kontrolowane od plantacji po gotowy produkt. Każdy z tych etapów jest zweryfikowany pod kątem wpływu na środowisko oraz szeroko rozumianej uczciwości handlowej. Ekouprawy bawełny należą najczęściej do małych, rodzinnych firm, gdzie szanuje się prawa pracownicze, a dochód zasila bezpośrednio lokalną społeczność. 

   

  Oczywiście zmiana bawełny na organiczną nie niesie za sobą żadnych ustępstw jakościowych. Wręcz przeciwnie, dzianina jest jeszcze bardziej miła i mięciutka, a przy tym bardziej wytrzymała.

  Dla nas to ogromne osiągnięcie, poprzedzone kilkoma latami starań. Każdego miesiąca drukujemy Wam kilkadziesiąt kilometrów dzianin single jersey i dresówki pętelkowej, teraz będą to wyłącznie dzianiny organiczne.

  Produkty wykonane z eko bawełny są oznaczone zielony znakiem „Dresówka.pl Organic”. 


  organic cotton
  https://dresowka.pl/pl/certyfikat_dresowka_pl_organic


  Nie jesteśmy wielką korporacją, nie mamy znaczącego wpływu na otaczający nas świat, ale możemy zrobić choć tyle. Postrzegamy to jako niezmiernie ważny i radosny moment.

  Na laurach nie osiadamy, będziemy nadal pracować nad zwiększaniem udziału bawełny organicznej w naszej produkcji. Trzymajcie kciuki! 


  Mateusz Wójciak


  Nie zapomnij ocenić wpisu!
  Wybierz ilość gwiazdek:
  Poprzedni Następny

  Komentarze (0)

  Aby dodać komentarz, musisz być zalogowanym klientem sklepu.

  kliknij tu aby się zalogować