Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  24 produkt(ów)

  Tkanina Softshell light 230g TPU

  Softshell light 230g TPU to tkanina wykonana z włókien syntetycznych. Jej zewnętrzna część jest wiatroodporna, ale jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, natomiast wewnętrzna  jest niezwykle przyjemna dla skóry. Softshell light 230g jest odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. To materiał niezwykle miękki i gładki, który idealnie nada się na kurtkę, spodnie, czapkę czy rękawiczki. W naszym sklepie internetowym znajdziesz mnóstwo kolorów i wzorów tej tkaniny - zapoznaj się z naszym asortymentem!

  24 produkt(ów)

  Softshell light 230g - czym się charakteryzuje? 

  Softshell light 230g składa się z poliestru i membrany - warstwy zewnętrznej oraz warstwy wewnętrznej, która jest niezwykle przyjemna dla skóry. To tkanina niesamowicie cienka, gładka i przyjemna w dotyku. Softshell słynie z tego, że jest wiatroodporny, ale jednocześnie oddychających. To tkanina, która zdobyła ogromną popularność wśród ludzi, którzy uprawiają sport, ale nie tylko. Zapewnia ciepło i w miarę możliwości chroni przed deszczem. Sprawdza się idealnie jako materiał na odzież sportową lub outdoorową. Softshell pokochali wspinacze górscy oraz miłośnicy nording walking i jazdy na rowerze. To tkanina lekka, o praktycznym zastosowaniu. Można z niej uszyć kurtkę, płaszcz, spodnie, czapkę i rękawiczki. Tkanina softshell jest odpowiedzią na niesprzyjające warunki atmosferyczne. 

  Softshell light - zalety 

  Softshell light nie jest wymagającą tkaniną. Nie strzępi się ani nie rozciąga, jest prosta w obróbce. Mogą korzystać z niej zarówno osoby, które szyją profesjonalnie, jak i te, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szyciem. Softshell jest tkaniną wykonaną z włókien syntetycznych. Chroni przed wiatrem, ale jednocześnie przepuszcza powietrze, tzn. że we właściwy sposób odprowadza wilgoć. Nadaje się idealnie na odzież sportową i outdoorową. W zależności od gramatury - softshell jest cieńszy lub grubszy. Należy zwrócić na to uwagę w zależności od pory roku, w jakiej chcemy uszyć coś z tego materiału. 

  Softshell - zastosowanie 

  Softshell to tkanina, która jest odpowiednia do uszycia odzieży sportowej i outdoorowej. Można z niej uszyć kurtki, płaszcze, spodnie i kamizelki, a także torby, plecaki, nerki, rękawiczki i czapki. To tkanina miękka i w zależności od gramatury - cienka lub gruba. Ponadto oddychająca, lekka i od wewnętrznej części z polaru, więc przyjemna dla skóry. Softshell jest materiałem wytrzymałym, odpornym na ścieranie i wszelkie zabrudzenia. Został doceniony przez osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. Jest ulubieńcem wśród miłośników jazdy na rowerze i zapalonych biegaczy. Twórcom tego materiału zależało na tym, by zastąpić trzy produkty (bieliznę termoaktywną, polarową warstwę ocieplającą i membranę wodoodporną), jednym produktem. 

  Softshell - w jaki sposób dbać o tę tkaninę? 

  Softshell to tkanina, której czystość można łatwo utrzymać, ponieważ jest materiałem odpornym na brud i zanieczyszczenia, jednak ze względów higienicznych warto ją czasami wyprać. Jeśli tkanina nie ma w składzie membrany, to nie trzeba używać do jej prania specjalnych środków, jeśli jednak ma - wtedy należy kupić środki, które są odpowiednie dla odzieży wodoodpornej. Tkanina softshell jest dostosowana do prania w pralce. Temperatura wody nie może jednak przekraczać 30 stopni Celsjusza. Nie zaleca się stosowanie wybielaczy ani płynów zmiękczających. Odradza się również namaczanie odzieży przed praniem, czyszczenie chemiczne oraz suszenie w suszarce bębnowej. Zastosowanie się do powyższych rad jest gwarancją tego, że materiał będzie nam służył przez długie lata!

  + rozwiń opis