Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  1-48 of 1671

  Softshell 320g TPU - Materiał wodoodporny

  Softshell 320g TPU składa się z warstwy zewnętrznej (poliestru i membrany), a także z warstwy wewnętrznej (polaru). Materiał jest w pełni wiatroodporny i do pewnego stopnia wodoodporny. Softshell wykorzystywany jest do szycia kurtek i odzieży sportowej w okresie jesiennym. Nie chłonie zanieczyszczeń. Pomimo swoich właściwości wiatroodpornych, jest materiałem, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest jedną z tkanin często wybieranych przez naszych klientów. W naszym sklepie znajdziesz dużą ilość wzorów i kolorów tej tkaniny!

  1-48 of 1671

  Softshell 320g - czym się charakteryzuje?

  Softshell 320g to tkanina odporna na wiatr, która jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Bardzo dobrze odprowadza parę wodną podczas wysiłku, dlatego tak chętnie wybierana jest na kurtki sportowe, spodnie, czapki i rękawiczki. Softshell w zależności od gramatury może być cieńszy lub grubszy. Cieńszy materiał jest przeznaczony dla osób, które uprawiają sport, ponieważ ruch podnosi temperaturę ciała, a softshell w tym wypadku chroni bardziej przed wiatrem niż utratą ciepła - odprowadza we właściwy sposób parę wodną. To tkanina uwielbiana przez wspinaczy górskich. Jest idealna dla osób uprawiających sport głównie z tego powodu, że doskonale odprowadza wilgoć, chroni przed wiatrem i w miarę możliwości jest odporna na deszcz. W przypadku osób, które nie zamierzają podejmować wysiłku fizycznego, mogą wybrać grubszy softshell, który nie zapewni wysokiej oddychalności, ale w zamian za to zapewni lepszą ochronę przed wiatrem i wilgocią. 

  Softshell - zastosowanie

  Softshell jest tkaniną miękką i oddychającą, wykonaną z włókien syntetycznych, które we właściwy sposób chronią przed wiatrem. To materiał, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie czynników chemicznych. Należy pamiętać o tym, że gramatura produktu powinna być dopasowana do pory roku. Tkanina softshell nie strzępi się, więc jest łatwa w obróbce. Mogą z niej korzystać zarówno osoby o zaawansowanych umiejętnościach, jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z krawiectwem. Softshell może posłużyć do uszycia wielu różnych rzeczy, między innymi: kurtek, płaszczy, spodni, bluz, kamizelek, ale także toreb, plecaków, czapek i rękawiczek. Ta tkanina nadaje się zarówno na odzież dla dorosłych, jak i dla dzieci. W naszym sklepie internetowym znajdziesz mnóstwo kolorów i wzorów tej tkaniny. 

  Tkanina softshell - zalety 

  Tkanina softshell jest jedną z najpopularniejszych tkanin. Poza tym, że jest wiatroodporna, jest również łatwa w obróbce. Można w prosty i wygodny sposób uszyć z niej wiele różnych części garderoby. Ponadto jest tkaniną wytrzymałą, odporną na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych. Jest uwielbiana zarówno przez sportowców, jak i te osoby, które nie uprawiają sportu. Tkanina softshell może usatysfakcjonować każdego. W miarę możliwości jest to materiał wodoodporny, a ponadto miękki i oddychający. Można uszyć z niego odzież oraz inne akcesoria odzieżowe. 

  Softshell - jak prać i pielęgnować tę tkaninę? 

  Softshell łatwo utrzymać w czystości. Jest to tkanina odporna na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Ze względów higienicznych należy ją jednak od czasu do czasu wyprać. Do tkaniny z membraną należy stosować specjalne środki piorące do materiałów wodoodpornych. Softshell można prać w pralce, należy jednak opróżnić kieszenie i ustawić temperaturę wody na nie wyższą niż 30 stopni. Nie należy także namaczać odzieży przed praniem oraz suszyć w suszarkach bębnowych.

  W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo kolorów i wzorów. Przyciągnij wzrok i wyraź swój styl poprzez oryginalny krój!

  + rozwiń opis