Menu
Blog
PL | PLN
0 0
  + rozwiń opis
  Filtruj
  Sortuj

  2 produkt(ów)

  ZAMKI METALOWE

  Zamki metalowe to praktyczne rozwiązanie pozwalające na czasowe połączenie ze sobą dwóch kawałków materiału. Zamki błyskawiczne stosuje się przy wytwarzaniu torebek, plecaków, aktówek i wszelkiej galanterii skórzanej. Zamki błyskawiczne są również wykorzystywane do produkcji poduszek i artykułów wyposażenia domu. Ich najbardziej powszechnym przeznaczeniem jest jednak branża odzieżowa. Zamki metalowe to standardowe zapięcie kurtek, kamizelek i bluz. Trudno wyobrazić sobie bez nich przede wszystkim spodnie. Jako rozporki wykorzystuje się zamki metalowe nierozdzielcze. Tego typu zamki metalowe posiadają tzw. ogranicznik, który zapobiega rozdzielaniu się zamka na dwie połówki. Wysokiej jakości, świetnie wyglądające zamki metalowe nierozdzielcze kupisz w sklepie Dresówka.pl!

  2 produkt(ów)

  BŁYSKAWICZNE ZAMKI METALOWE

  Zamki metalowe znane są od dziesięcioleci. Pierwsze rozwiązania, które bazowały na podobnej zasadzie działania, pojawiły się już w XIX w. Początkowo jednak nie były one powszechnie stosowane. Zamki metalowe przypominające ich współczesną wersję pojawiły się w kolejnym stuleciu. Współczesny zamek błyskawiczny, czyli dwa rzędy plastikowych lub metalowych ząbków, naprzemiennie tworzących zapięcie po zaciągnięciu suwaka, w 1917 r. opatentował szwedzki inżynier Gideon Sundback. Co ciekawe, z jego patentu początkowo korzystali producenci kombinezonów lotniczych, jak i samych samolotów. W krótkim czasie zamki metalowe stały się powszechnie stosowane również przy produkcji odzieży i dodatków odzieżowych.

  Zamki metalowe są niezastąpione wszędzie tam, gdzie potrzebne jest czasowe połączenie dwóch kawałków materiału. Gwarantują pewne zapięcie, są wygodne i – jak sama nazwa wskazuje – błyskawiczne w działaniu. Trwałością znacznie przewyższają zamki błyskawiczne wykonane z plastiku. Istnieje wiele rodzajów zamków błyskawicznych. Jednym z głównych podziałów jest podział na zamki błyskawiczne rozdzielcze i nierozdzielcze. Zamki metalowe nierozdzielcze posiadają tzw. ogranicznik, który – w przeciwieństwie do zamków rozdzielczych – uniemożliwia rozdzielanie się na dwie połówki. Pierwsza odmiana jest stosowana w rozporkach, kieszeniach spodni itp. Druga natomiast w kurtkach, kamizelkach, bluzach i płaszczach.

  Zamki metalowe nierozdzielcze – idealnie na rozporek

  Szukasz wysokiej jakości zamków metalowych nierozdzielczych, na których można polegać? Jesteś w odpowiednim miejscu. W sklepie Dresówka.pl kupisz zamki metalowe nierozdzielcze w dwóch kolorach: czarnym i jeans. Kolory te odpowiadają najczęstszym zastosowaniom zamków metalowych nierozdzielczych. Jeśli chcesz uszyć spodnie, oba warianty będą idealne. Oferowane przez nas zamki metalowe